Ülkemiz Hakkındaki Duygu Ve Düşüncelerinizi Anlatan Bir Kompozisyon Yazınız.

Ülkemiz Hakkındaki Duygu Ve Düşüncelerinizi Anlatan Bir Kompozisyon Yazınız.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile zengin olan ülkemiz  Türkiye Cumhuriyeti  çok güzel bir ülkedir. Dört mevsimin belirgin olarak yaşandığı, bir yerde kış sporları yapılırken, bir yerde denize girilen  renkli bir ülkedir bizimkisi.   Anadolu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir ülkedir. Bundan dolayı da  ülkemizde birçok tarihi eser vardır.

Ülkemiz  her yönden güzel özelliklere sahip olan bir ülkedir. Meyvenin ve sebzenin bol olduğu,  insanlarının samimi ve içten olduğu bir yerdir burası.  Onun için ülkemizin kıymetini bilmeliyiz. Ülkemizi her alanda geliştirmek için ona sahip çıkmalıyız ve onu korumalıyız. Ülkemiz jeopolitik bakımdan da önemli bir yere sahip olduğu için başka ülkelerin de dikkatini çekmektedir.  İstanbul ve Çanakkale gibi önemli boğazlara sahiptir. Buralar ülke ekonomisine önemli katkı sağlar. Bu toprakları korumak için, bu vatanı korumak için çok sayıda insanımız hayatını kaybetmiştir. Örneğin; Kurtuluş Savaşı yıllarında  başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milletimiz el ele verip düşmanı yurttan kovmuşlardır.

 Çok zorluklar yaşanmıştır o yıllarda. Fakat insanımız yine vatan aşkından vazgeçmemiş ve ülkemiz düşmanlardan temizlenmiştir. Bize  düşen görev de bu ülkeye sonuna kadar sahip çıkmak ve onun bir karış toprağını düşmana asla vermemektir. Bize düşen de ülkemizi tehdit eden her türlü iç ve dış terör mensuplarına karşı milletçe birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmektir.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme