Birlik Ve Beraberliğin Önemini Kendi Cümlelerinizle Yazınız.

Birlik Ve Beraberliğin  Önemini Kendi Cümlelerinizle Yazınız.

Her insanın kendi vatanı çok değerlidir. Çünkü insanı vatanına bağlı kılan değerler vardır. Bunlardan biri de birlik ve beraberlik duygusudur. Birlik  ve beraberliğin olduğu yerde güç vardır, azim vardır, çalışkanlık ve ilerleme vardır. Ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti de geçmiş ve yakın tarihlerde çok zor günler yaşamıştır .

Yaşanılan onca zorluğa  rağmen Türk Milleti bir ve beraber olmayı başarmıştır. Buna örnek olarak Çanakkale Savaşı’nı verebiliriz. Çanakkale Savaşı’nda milletimiz yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmış ve fakat yine birlik içinde hareket etmekten asla vazgeçmemiştir. Çünkü bizim bir ve diri olmamızı sağlayan bunlardır.   Başka bir örnek ise şunu verebiliriz: Örneğin ailemizden biri  bir hastalığa yakalandığı zaman aile bireyleri o hasta için elinden gelen her türlü maddi ve manevi yardımı yaparak  , birlik içinde hareket eder. O hasta olan kişinin tedavi masrafları aile bireyleri tarafından sağlanır ve bu birlik, beraberlik sayesinde aile daha da güçlenir ve birbirine daha çok bağlanır. Ya da işten çıkarılmış bir  komşumuza  el birliği ile yardım eder ve onun başka bir işe girmesini sağlayabiliriz. Böylece komşumuzla da ilişkilerimiz daha iyi olur ve daha  mutlu insanlar oluruz. Millet olarak her zaman birbirimize yardımcı olmalıyız.

Bize muhtaç olan fakir milletlere de el uzatmalıyız ve birlik ve beraberliğimizden asla uzaklaşmamalıyız. Ülkemizi bölmek isteyen her türlü iç ve dış terör mensuplarına karşı da milletçe   hareket etmeliyiz ve bizi hiçbir gücün bölmesine izin vermemeliyiz.

1 yorum:

  1. çok güzel olmuş elerinize emeğinize sağlık :)
    (EFSOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO) :)

    YanıtlaSil

Deneme