Hangi Çizgi Film Karakteri Olmak İsterdin Konulu Kompozisyon


Hangi Çizgi Film Karakteri Olmak İsterdin Konulu Kompozisyon

Çizgi film izlemek her çocuk son derece eğlenceli bir olaydır. Hemen çizgi filmler çocukların asosyalleşmesine neden oluyor, çizgi film seyreden çocuklar şiddet eğilimlisi oluyor vb. ezber sözleri duyar gibi oluyorum. Evet bu sözler biraz ezber gibi. Çünkü abartmadan izlendiğinde ve izlenen çizgi filmlerde seçici davranıldığında çizgi filmlerden çok şey öğrenebiliriz.

Ben bir çizgi film kahramanı olsaydım “Heidi” filmindeki Peter karakteri olmak isterdim. Çünkü Peter dağlarda özgürce yaşayan, kendine güveni olan bir çocuk. Tertemiz doğanın içerisinde kuş cıvıltıları arasında, kendi halinde bir çocuk. Peter olmak isterdim çünkü Peter yeri geldiğinde en zor ve sarp yerlerde, zorlu koşullarda mücadele edip zorlukların üstesinden gelmeyi bilen bir çocuk. Peter başkalarına yardım etmekten zevk alan özellikle yaşlıların her türlü ihtiyacını karşılamak için çaba harcayan bir çocuk. Peter çok iyi bir arkadaş ve arkadaşı için her türlü zorluğa katlanabilecek birisi. Peter  çok cesur ve hayattan ne istediğini iyi bilen ve mücadeleci bir ruha sahip.

Peter dışında bir tercihim daha olsaydı o da “Tsubasa” olurdu. Çünkü futbolu çok seviyorum ve tıpkı Tsubasa gibi futbol oynarken başka hiçbir şey düşünmüyorum.  Tsubasa karakterinin de en çok yılmadan çalışan çabalayan ve yalnızca yeteneklerine güvenmeyen tarafı beni çok etkiliyor. Yani Tsubasa “Ben yetenekliyim her şeyi yaparım.” mantığında değil. Hep daha çok çalışıyor ve kendisini geliştirmek için devamlı mücadele ediyor.

Özetle söyleyecek olursam iyi seçilmiş çizgi filmler bize çok şey öğretebilir. Tabi belli bir süre izlemek şartıyla. Peter ve Tsubasa karakterleri de bana hayata dair çok şey öğretiyor.

2 yorum:

  1. Galiba Ertesi Gün Olucak Sözlüme İşime Yarıcak Bu Tarz Çalışmalar

    YanıtlaSil
  2. bence giriş belirtilmeliydi gelişme ve sonuç belirtilse daha iyi anlardık

    YanıtlaSil

Deneme