Sevgi Ve Saygı Üzerine Kompozisyon


Sevgi  Ve Saygı Üzerine  Yazı Yazınız.

Dünyayı güzelleştiren, yaşama anlam katan en önemli değerler sevgi ve saygıdır. Dünyamız  gerçek anlamda sevgi ve saygı üzerine kurulmuş olsaydı şu anda ne savaş olurdu ne de kötülükler olurdu. Sevginin olduğu yerde barış olur, muhabbet olur. Sevgi varsa saygı da olur ve yaşam daha  anlamlı olur. 

İnsan  toplum içinde yaşadığı için , başkaları ile iletişim kurmaya mecburdur. İletişim kurarken de  konuştuğumuz söze, üsluba dikkat etmek gerekir. Başkalarına karşı her zaman saygılı olmalıyız ve nazik davranmalıyız.  İnsanları, hayvanları, doğayı sevmeliyiz ve yüce Allah’ın yarattığı her şeye saygı duymalıyız. Sevginin olduğu yerde kötülük barınmaz, saygı da daim olur. Bundan dolayı her zaman sevgi ve saygıdan yana olmalıyız.  Başka insanların özel yaşamına müdahale etmemeliyiz. Kimsenin kalbini kırmamalıyız.  İçimizde şefkat ve merhamet olmalıdır. İşte tüm bunlar olduğu zaman sevgi ve saygı da daim olur. Yaşadığımız dünya daha güzel ve daha yaşanılır bir dünya haline dönüşür.

Sevgi ve saygı ile ilgili şu sözleri de unutmamalıyız: ‘’ Hayat küçük şeylerden oluşur sen seversen büyük olurlar.’’ , ’’ Saygı ancak özgürlüğün bulunduğu yerde vardır sevgi ise özgürlüğün çocuğudur hiçbir zaman zorbalığın çocuğu olmamıştır.’’

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme