‘’ Bu Millet Bağımsızlıktan Yoksun Yaşamamıştır, Yaşayamaz Ve Yaşamayacaktır.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


‘’Bu Millet Bağımsızlıktan Yoksun Yaşamamıştır, Yaşayamaz Ve Yaşamayacaktır.’’ Sözü  İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Vatan ve toprak  milletimiz için çok ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü sahip olduğumuz bu vatan topraklarını kurtaran atalarımız bu toprakları bizim için kazanmıştır, bizim geleceğimiz için  can vermişlerdir.   Onların emaneti olan bu topraklara  her zaman millet olarak sahip çıkmalıyız ve çıkmaya da devam etmeliyiz.

Bu millet her zaman bağımsızlığına düşkün olmuştur.  Çünkü geçmişimize şöyle bir dönüp baktığımızda bizim atalarımız esirliği, manda ve himayeyi  kabul etmemiş,  hayatı pahasına da olsa bağımsızlık için  mücadele etmişlerdir.  Çünkü atalarımızın  asil kanında özgürlük ve bağımsızlık ruhu vardı. Bu  duygu bizim içimize işlemiştir.  Bağımsızlığın olmadığı, özgürlüğün olmadığı bir yerde yaşamak  bizim için yaşamak demek değildir. Tutsaklık, esir  olma demektir.   Özgürlüğün olmadığı yerde, bağımsızlığın olmadığı yerde  ne dilini konuşabilirsin, ne kültürünü yaşayabilirsin. Çünkü  bunları yaşatmazlar. 

İşte tüm bunların olmaması için her zaman  bağımsızlığımıza önem vermeliyiz  ve ülkemizin başka ülkelerin egemenliği altına girmemesi için çok çalışmalıyız, ilim ve bilim yolunda özgür bir Türkiye Cumhuriyeti olmalıyız.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme