Çevre Ve İnsan Konulu Kompozisyon Yazınız

Çevre ve İnsan Konulu Kompozisyon Yazınız

Çevre insanla insan ise çevre ile anlam kazanır.  Çünkü çevrenin olduğu yerde yaşam olduğu sürece, canlılık olduğu sürece hayat anlam kazanır. İçinde yaşadığımız çevre bizim  için en büyük hazinedir.  Çünkü çevremiz, doğamız bize bin bir çeşit olanaklar sağlamaktadır.

 

Çevremiz bize onca  olanaklar sağlarken biz insanların ısrarla ona zarar vermesi ve onu yok etmeye çalışması da  ilginç bir durumdur. Çevre insanların ve doğadaki diğer canlıların yaşam alanı, ihtiyaçlarını karşıladığı yerdir. Çevre ve insan konusu iki açıdan ele alınabilir. Birincisi insan yaşadığı ortamda, yaşadığı çevrede  şekil alır ve kişilik özelliklerini kazanır. Yani yaşadığı ortam kişiye etki eder. İkincisi ise yaşanılan çevre temiz tutulmalıdır. Çevre, doğa kirletilmemelidir, ona zarar verilmemelidir. İçinde yaşadığımız çevrede bilinçli insanlar olmalıyız ve bunun içinde emek etmeliyiz. Eğitime ve öğretime önem vermeliyiz. Güzel ahlaklı ve erdemli insanlar yetiştirmeliyiz. Burada da en büyük görev  ailelere düşmektedir. Bilinçli ve  çevreci olan çocuklar da çevresine önem verir  ve onu daha da güzelleştirmek için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapar. Temiz çevre olunca, bilinçli kimseler olunca hayatı yaşamak ve anı yaşamanın tadı da güzel olur.

 

Bunun için iyi bir çevrede, bilinçli insanlar olarak yaşamaya devam edelim  ve çevremizi her zaman koruyalım. Çevre ve insan birbiri ile dost olmalı ve çevre yeşil alanlar ile güzelleşmeli ve ahlaklı insanlar ile güzel nesiller ortaya çıkmalıdır.

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme