Hangi Hayvanın Bakımını Üstlenmek İsterdiniz? Neden?

Hangi Hayvanın Bakımını Üstlenmek İsterdiniz? Neden?


Hayvanlar hayatımıza renk katan, bizi mutlu eden, bizim yardımımıza ve şefkatimize gereksinim duyan  çok şirin canlılardır. Onlar o kadar masum ve korunmaya muhtaç olan canlılardır ki  onun için onlara sevgimizi vermeliyiz ve onları sevdiğimizi hissettirmeliyiz. Özellikle de sokak hayvanları yardıma ve bakıma en çok muhtaç olan canlılardır.

 

Hangi hayvanın bakımını üstlenmek istersiniz sorusuna gelince  ben en çok köpek ve kedilerin  bakımını üstlenmek isterdim. Şu anda  üstlendiğim hayvan ise sarı renkli bir kedidir . Kedimin bakımını üstlenmek bana  çok değişik duygular yaşatmaktadır. Adı “Totoş” olan kedim her sabah erkenden penceremin camına ayakları ile vurup “ben açım” dercesine beni uyandırmaktadır. Bu durum beni çok duygulandırmakta ve aynı zamanda çok da mutlu etmektedir. Kediler çok masum hayvanlardır. Kendilerini sevdirmek için her türlü şirinliği yapan ve insanlara  bağlı olmak isteyen muhteşem canlılardır. Bir kediye bakmak ve onun için özel yemekler almak, hazır mamalar getirmek  ve onun karnının doymasını izlemek muhteşem bir duygudur. Karnı doyunca sahibine olan yakınlaşması ise görülmeye değer  bir şeydir. En çok da kafasının okşanmasını istemekte ve  bu yapılınca çok mutlu olmaktadır.

 

Ona bakma ve onu sevmek çok güzel bir duygu olduğu için kedimin bakımını üstleniyorum. İlerde bir de köpeğin bakımını üstlenmek isterim.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme