Korona Virüse Mektup Yazmak İsteseniz Ne Yazardınız?

 

Korona Virüse Mektup Yazmak İsteseniz Ne Yazardınız.


2019 yılında hayatımıza giren ve dünyayı etkisi altına alan korona virüs yaşamımızı olumsuz etkilemiştir. Dünya genelinde ve ülkemizde çok sayıda insanın canını alan bu hain virüs  henüz sona ermemiştir. Korona virüse mektup yazmak istesem şunları yazarım: 

Hayatımız girip hayatımızı  felç eden, çoluk çocuk demeden herkesin içine giren ve akciğerlerimize yapışan ve  bir an önce yok olmanı istediğimiz virüs türü korona!  Her yere hızla yayıldın ve şiddetli bir akut solunum yetmezliğine sebebiyet verdin ey korona!  Dünyayı görünmez savaş haline çevirdin. Genç, yaşlı, çoluk çocuk demeden çoğumuzun evine istenmeyen misafir oldun. Sevdiklerimizden ayırdın bizi, sevdiklerimizi aldın yanı başımızdan. Senin yüzünden sevdiğimiz insanlara gidemez, onları göremez olduk. Sevdiğimiz insanlara, eşe, dosta sarılamaz, hasret gideremez olduk.

Senin yüzünden insanlar daha kaygılı ve daha asosyal bir yaşam alanına kilitledi kendini.  Kimi insanların ciddi travmalar geçirmesine ve  intihar girişimine bulunmalarına neden oldun. Korku, panik ve çeşitli psikolojik ve sosyolojik sorunlara neden oldun hain korona!  Sadece korku ve panik ile de kalmayıp sağlıkçılarımızı da çok yordun. Sağlıkçılarımızın gücü senin yüzünden bitme noktasına geldi. Onlara hiç dinlenme fırsatı vermeden yayılmaya ve can almaya acımasızca devam ediyorsun. Emniyet güçlerimizi, ülkemizin faydası için ülkemize emek eden herkesi polisinden tut, hizmetlisine kadar herkesi yordun bıktırdın korona. Herkes evinde ve kimseyle iletişime geçemiyor. Belki telefonda tablette iletişim kuruluyor ama hiç biri insanın yüz yüze kurduğu iletişim kadar güzel ve anlamlı olmuyor.

 

Senin olumsuz etkilerin tüm dünyayı kasıp kavuruyor. İnsanlarda aşırı hastalık korkusu, alkol kullanımının artması gibi çok sayıda kötü alışkanlıkların artmasına neden oldun. Boşanma olayları arttı, aile içi problemler arttı ve daha çok sayıda kötü işler açtın başımıza ey korona!

Dünya genelinde sosyal, siyasal, ekonomik ve kültürel sorunlara yol açtın. Senin yüzünden çocuklar okula gidemez, arkadaşları ile hoş sohbet edemez oldu. İnsanlar işlerinden çıkarılmak zorunda kaldı ve çok sayıda ailenin maddi durumunu kötüye çevirdin. İnsanlar işsiz kaldı, iletişimsiz kaldı ve en önemlisi de ruhsuz kaldı. Tüm bunların tek sebebi sensin  zalim korona virüs! Çok sayıda fabrikanın üretimi durdu, çalışmalar durdu ve çok ekonomik sorunlar yaşanmaya başladı. Dünya genelinde büyük ekonomik sıkıntılar yarattın.

 

Senin yüzünden binlerce sağlık çalışanı yaşamını kaybetti. Binlerce çocuk annesiz ve babasız kaldı, kimileri anneannesini, dedesini, babaannesini, halasını, teyzesiniz vb senin yüzünden kaybetti. Sen bize çok can borçlusun, çünkü çok canımız yaktın ve çok sayıda sevdiğimizi bizden aldın götürdün korona. Çok sevdiğimiz, en değerlilerimiz , koca çınarlarımızı aldın bizden.

Ey korona! Bir an önce ülkemizden ve dünyamızdan git, yok ol hatta ve bir daha asla geri dönme. Git ki sevdalılar  sevenlerine kavuşsun, git ki yeni yeni kötü olaylar yaşanmasın ve yeni canlar bu dünyadan ayrılmak zorunda kalmasın.0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme