19 Eylül Gaziler Günü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 19 Eylül Gaziler Günü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Gazi demek;  Bir savaş çıktığında o savaşa giden ve düşmanla çarpışan, savaştan sağ olarak geri dönene, zafer kazanan kimsedir.

Bugün bu topraklar üzerinde özgürce  yaşayabiliyorsak, geceleri yatağımıza güven içinde gidebiliyorsak, sabah kalktığımızda işimize gidebiliyorsak ve her şeyden önemlisi güvenilir bir vatan toprakları altında bulunuyorsak işte bunu borçlu olduğumuz kimseler vatan için canını feda etmiş şehitlerimiz ve vatan için düşmanla çarpışıp zafer kazanan gazilerimiz sayesindedir. Şehitlerimiz ve gazilerimiz vatanımız için düşmana göz açtırmamışlardır.


 

 Bu uğurda ölen şehitlerimiz, yaralı kalan gazilerimiz bizim hakkını ödeyemeyeceğimiz değerlerimizdir. Gazilere toplum olarak her zaman saygı gösterilmelidir. Canını feda etmek için düşmandan korkmamış vatanın bu cengaver evlatları, her zaman başımızın üstünde taşınmalıdır. Devletimiz gazilerine, gazilerimize gereken değeri vermeli ve vermeye de devam etmelidir. Onların sadece maddi desteğe aynı zamanda manevi desteğe de ihtiyacı vardır. Toplumda bazı kendini bilmez kimselerin gazilerimize karşı tutumları hiç doğru değildir. Onların maaşlarına göz koyan, onların ücretsiz faydalandıkları şeyleri kıskanan kimi kendini bilmez kimselerin de bu yanlıştan bir an önce dönmesi gerekir.

Onlar olmasaydı biz olmazdık, onlar olmasaydı bu vatan toprakları bugün sömürgeci İngiltere, Fransa vb.  gibi devletler yaşar ve manda altında yaşamaya devam ederdik. Şehitlerimizin ve gazilerimizin çocukları da baş üstünde tutulmalıdır. Emanete gözümüz gibi bakmalı ve vatanımızı korumak ve geliştirmek için hep birlikte seferber olmalıyız.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme