Arkadaşa Mektup Örneği

 Arkadaşa  Mektup Örneği

 

Sevgili arkadaşım Derya!

Şu anda sana bu mektubu nereden yazdığımı bir bilsen çok şaşırırsın. Bugün hava çok güzel ve güneş altın gibi parlayarak yüzüme vuruyor. Sonbaharın gelmesi  ile birazcık da olsa soğuyan havaya karşı yaz mevsimi ;   “henüz pastırma havası var   henüz soğuma zamanı tam gelmedi” diyor.

Tamam tamam her neyse çok merak içinde bırakmayım seni. Neden yazdığımı söylüyorum: Şu anda Kayseri’nin Yahyalı İlçesi’nin  yaylalarından  yazıyorum.  Buradan sonra istikamet ormanlara dalmak… Yanıma bir tane de pilli radyo aldım. Şu anda radyoda senin en çok sevdiğin müzik olan “Dostum Dostum”  şarkısı çalıyor. Selda Bağcan’ın söylediği bu şarkıyı ne çok dinlerdik be Derya. Dostuz ya hemen gözlerimiz duygulanır, ayrılacağımız zaman birbirimize daha da yaklaşırdık. Annem bana her gün :  “Gökçe kızım,  Derya’dan haber var mı? “  Mektuplaşmayı sakın bırakmayın diyor. Ben de haber olmaz olur mu annecim ayda bir mektuplaşıyoruz diyorum. O da bu duruma çok seviniyor.


Canım arkadaşım!

Hava şu anda o kadar güzel ki tam da çay içme, kafa dağıtma zamanı biliyor musun? Bu arada anneme senin en sevdiğin kurabiyelerden yaptırdım. Canın istedi biliyorum;  ama annem gelecek ay otobüsle İstanbul’a Derya’ya kurabiye yapıyım, pastırma yapalım,  bahçedeki meyvelerden de meyve paketi yapıp gönderelim dedi. Merak etme sensiz bir şey boğazımdan geçmiyor. Beni düşüncesiz zannetme  olur mu?  Olur der , dediğini duyar gibiyim benim maviş gözlü can dostum. Yeme içme bahane.  Bizim dostluğumuz önemli oaln öyle değil mi? Ne güzel bir beş yıl geçirdik seninle. Babanın görevinden dolayı ayrılmak zorunda kaldık ama her yıl yaz tatilinde dedenlere gelince yine görüşeceğiz.  Tatlı baş belan olmaya devam edeceğim unutma sakın!


 

Canım dostum , can arkadaşım!

Yayla havası çok güzel. Deminki güneşli hava yerini hafifi hafif rüzgarlı havaya bıraktı. Mis gibi rüzgar vuruyor yüzüme. Annem buradan kuzukulağı otu topluyor. Bilirsin biz onları kurutur boranı çorbası yaparız. Sen de çok severiz. Her yer çiçek ama renkleri bahardaki gibi değil be Derya. Solmaya başlamışlar, baharda olsan beni daha çok beğenirdin der gibi bana mahzun mahzun bakıyorlar. İşte şimdi de babam yanımda. Derya’ya yazıyorsun değil mi diyor? Gülümsüyorum ve onu onaylıyorum. Seni çok özledim kuzum. Nasılsın, sağlığın nasıl? Necla Teyzem ve Kadir Amcam nasıl ?


Çok özledim onları. Benim minik kurbağam  Mert Ali  ne yapıyor. bir yıldır görmüyorum. 2 yaşına geldi. O tombul yanaklarından doya doya öpmeyi çok özledim . Annem ona şimdiden çok güzel bir kazak örüyor. Kışın gönderecek.


Şimdi babamla ormana gidiyoruz. Badem ağaçlarındaki kuruyan bademler yere düşmüş. Onları kovaya topladık. İki kova badem topladık.  Babam çok heyecanlısın hayırdır dedi. Arkadaşıma badem topluyorum dedim. Ailece yersiniz canım dostum. Buradan istediğin bir şey olursa mutlaka yaz, sakın çekinme!


Senin için gücümün yettiği her şeyi yaparım. Çünkü sen benim için çok kıymetlisin. Bu dünyada en çok güvendiğim kişi ailemden sonra sensin biliyorsun değil mi? Çünkü hiçbir zaman bana kötü davranmadın, yalan söylemedin, ihanet etmedin, iki yüzlü olmadın. İşte ben seni bu güzel ahlakın için çok seviyorum. Yaz tatili bir gelse de sana bir sarılsam sarı saçlı mavi gözlü güzel kız.


Mektubuma artık son veriyorum. Cevap yazmayı unutma, beni merak içinde bırakma. Sende yaz ne yaptığını. Seni çok seviyorum dostum. Önce Allah'a sonra ailene emanet ediyorum. Cansınız, emanetsiniz…. Selametle…..

 
1 yorum:

Deneme