Baharın Size Hissettirdiği Duyguyu Mektup Şeklinde Yazınız.

 Baharın Size Hissettirdiği Duyguyu Mektup Şeklinde Yazınız.

 


Toprağın suya doyduğu, ağaçların tomurcuğa durduğu, güneşli ve güzel günlerin yavaş yavaş hayatımıza yeniden girmeye başladığı mevsimlerin kraliçesi sevgili bahar!

Sen  geldiğin her dönem  insanlara yeniden umut olursun, sevgi olursun, aşk olursun. Yardımlaşmanın, paylaşmanın daha iyi hatırlandığı an olursun..  Sen demek umut demek, sen demek doğaya olan tutku demek, doğanın eşsiz, rengarenk çiçeklerle donanması demek, yavru kuzunun anne kuzuya kavuşması, papatyaların taşın altında bile olsa umutla oradan çıkıvermesi demek, sen demek hayat demektir bahar. Umutların yeşerdiği mevsimsin, Dertlerden sıyrılıp mutluluğa doğru  yeniden diriliş demeksin.  Toprak ananın bütün gücü ile doğaya  hakim olmak için verdiği mücadele demeksin.

Sevgili bahar!

Biz çocuklar sen geldiğin zaman mutluluktan havalara uçarız. Çünkü sen geldiğin zaman annelerimize çiçekler toplarız, çünkü sen geldiğin zaman dışarda akşama kadar yorulup üstümüz başımız kir olur ve senin sayende yorgunluktan tatlı uykulara gideriz ve tatlı rüyalara dalarız.

 

 Sevgili bahar!

Her zorlu ve karanlık günü aydınlığa kavuşturansın,  gönüllere  su serpensin. Yeniden  hayata tutunabilme amacımızsın ve hiçbir şeyin sonsuza kadar kalıcı olmayacağını bize gösteren mevsimsin. Arılar sen geldiğin zaman  peteklerine bal toplar, ağaçlar sen varsan çiçek açar ve sen yoksan ağacın çiçek açma umudu dahi olmaz. Sen varsan her yer mis gibi kokar ve senin kokun doğayı kaplar ve dünyamız sen geldiğin zaman cennet bir yere dönüşür. Suların çağlayanlar gibi aktığı, denizlerin, göllerin , akarsuların coştuğu, toprak ananın yeniden gürlediği mevsimsimin adısın sen. Seni çok seviyorum, ruhuma iyi gelen mevsim, mevsimlerin mevsimi, güzel bahar

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme