Ülküsü Kardeşlik Olan Bir Dünyada Yaşayan İnsanların Özellikleri Nelerdir?


Ülküsü Kardeşlik Olan Bir Dünyada Yaşayan İnsanların Özellikleri Nelerdir?Ülküsü kardeşlik olan bir dünyada yaşayan insanların özellikleri şunlardır: Böyle insanlar kimseye karşı ön yargılı olmayan ve hoşgörüyü kendi bilinçlerinde yer edinmiş insanlardır. Milletine, ülkesine ve içinde yaşadığı evrene saygı duyan kimselerdir. Dünyadaki tüm insanların iyiliğini isteyen, tüm çocukların mutlu olmasını, aç kalmamasını isteyen insanlardır.

 Çalışkan ve üretken kimselerdir. Sevdiği insanların başarısını kıskanmayan, kötü niyetli olmayan kişilerdir. İçinde şefkat duygusu olan, doğadaki tüm canlılara saygı ile bakan ve onlara zarar vermeyen kimselerdir. Zor durumda olan her kim ise ve dünyanın hangi ucundaysa o insana iyilik götürmek için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapan kimselerdir. Demokratik insanlardır. Adaletli kimselerdir. İnsan haklarını her şeyden önce savunan ve bunun için gerekirse her türlü mücadeleye var olan ve çok azimli insanlardır. Böyle insanların değerini bilmek ve onları kendimize rehber edinmek gerekir. 

Böyle insanlar olduğu sürece dünya insanları da kardeş olmaya devam eder ve savaşlar son bulur, acımasızlıklar son bulur ve insanlar kardeşçe dolu bir dünyada mutlu bir nefes alarak yaşamaya, gülmeye, eğlenmeye devam ederler. Hepimizin ülküsü kardeşlik olmalıdır ve bu kardeşlik de sonsuza kadar gitmelidir.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme