Kış, Rüya, Soba, Kavanoz, Battaniye, Tatil Kelimeleri İle İlgili Hikaye Yazınız.

 Kış, Rüya, Soba, Kavanoz, Battaniye, Tatil Kelimeleri İle İlgili Hikaye Yazınız.


Sabah uyandığımda dışarısı buz kesiyordu. Dışarıda göz gözü görmüyordu. Her yer sisle kaplıydı. Babam arabayı çalıştırmaya çalışıyor, annem beslenmemizi hazırlayarak kardeşim ve benim bir an önce okula yetişmesi  için canla başla çalışıyordu. Sobadan çıkardığı böreklerden hem Kemal’e hem de bana iki dilim koydu. Kemal peynirli börek sevmezdi onun için ona kıymalı olanından yapmıştı. Bana ise peynirli olanından. Ben altıncı sınıfa gidiyorum. Adım Erdem. Kardeşim ise dördüncü sınıfa gidiyor. İkimiz de birbirimizi çok severiz ama bazı zamanlar anlaşamayız. İkimiz hem yaramaz hem de tatlı çocuklarız. Çünkü ailem böyle diyor.

 

 O arada annem küçük kavanozların içine karışık kuru yemiş koyarak öğle arası okulda kalmamızı söyledi. Çünkü bugün onunda çarşıda işleri vardı. Babam öğretmen olduğu için okulda çok yoruluyor market alışverişi, diğer alışverişler anneme kalıyordu. Babam arabayı çalıştırdıktan sonra hemen arabaya bindik ve okula gittik. Babam ile aynı okulda değildik. Bizi kendi mahallemizin okulunda okuyor babam ise yaşadığım şehir olan Sivas merkezde görev alıyordu. Babam bizi okula bıraktı. Kardeşimle dersimize girdik ve son der öğretmenler ve öğrenciler kar topu oynamaya başladı. Dışarıdaki sis dağılmış, lapa lapa kar yağmıştı biz dersteyken. O gün muhteşem bir gündü. Doya doya kar yağmıştı. Günlerden Cuma olduğu için ertesi gün de tatil olacaktı.

 

Tatilde de doya doya kardeşimle, arkadaşım Muhammed, Hamza, Eymen ve Arda ile oynamaya devam edecektik. O gün okul çıkışı eve geldim ve sobanın karşısına geçip ısındım. Annem sobada mis gibi patates ve kestane yapmıştı. Yemeği yedik ve çayla birlikte onları yedik. Daha sonra sıcacık yatağıma gittim ve uyumuşum. Rüyamda denizde yüzüyordum. Hava sıcacıktı ve dışarı yaz mevsimi havasıydı.


Tam suyun içinde yüzerken karşıma büyük bir köpek balığı çıktı. Korku ile uyandım yatağımdan. Pencereden dışarı baktım. Hava karanlıktı ve dışarıda kar ar gücü ile yağmaya devam ediyordu. Oh be dedim gördüklerim rüyaydı. Hemen sıcacık yatağıma sokuldum ve uykuya devam ettim. Ne de olsa bugün geç  kalkabilirdim. Çünkü günlerden cumartesiydi. Yaşasın tatil, yaşasın kış mevsimi dedim kendi kendime.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme