Vatan Sevgisi Konulu Hikaye Yazınız.

 Vatan Sevgisi Konulu Hikaye Yazınız.


Ülkemizin doğu ve güney bölgelerinde yaşanan terörle çatışmada altı askerimiz hayatını kaybetmişti. O gün okuldan geldiğimde bu haberi duyunca çok üzüldüm. O kahraman şehit abilerimizin de eşleri, çocukları vardı. Onları bekleyen ana ve babaları şimdi büyük acı yaşıyorlardı. Bunları düşündükçe daha çok içim yandı ve ağlamaya başladım. Annem ve babam benim ağladığımı gördüğü zaman çok duygulandılar ve onlar da benim gibi ağladılar. Evde bir sessizlik oldu. Daha sonra herkes odasına çekildi. Benim ise gözüme bir türlü uyku girmiyordu. O kahraman vatan sevdalılarının aileleri için, askerlerimiz için bir şey yapmayı düşünüyordum. Bir kaç saat düşündükten sonra ne yapacağımı buldum ve daha sonra uykuya dalmışım.

 

Sabah uyandığımda gözlerim şişmişti. Hemen elimi yüzümü yıkadım ve kahvaltı canım istemediği için okula koşar adımlarla gittim. Okula vardığımda zil çalmıştı. Hemen sınıfıma girdim. Öğretmen henüz gelmemişti. Ben ise askerlerimiz ile, askerlerimizin aileleri ile ilgili düşüncemi sınıftaki arkadaşlarıma açıkladım. Onlar da bu önerimi kabul ettiler. Öğretmen sınıfa girince ona da anlatmaya başladım düşüncemi: Öğretmenim biz sınıf olarak şehit ailelerinin çocukları için her ay kumbaramızdaki paraların yarısını onlara bırakacağız. Diğer kalan yarısını ise Türk Silahlı Kuvvetlerinde askerlik yapan kahraman askerlerimiz için bağışlayacağız dedim. Öğretmen bu önerimizi duyunca göz yaşlarına boğuldu ve bize bakarak “İşte sizin gibi güzel yürekli vatan evlatları olduğu sürece bu vatanı kimse yıkamaz.” dedi ve hepimize sarıldı. Okuldan çıktıktan sonra annem ve babamın da bana bir sürprizi vardı. Onlar da iş yerlerinde çalışan arkadaşları ile karar vermiş, şehit çocukları için aylık belli bir miktar Türk Silahlı Kuvvetlerine yardım edeceklermiş.

 

 Ayrıca annemin iş yerindeki teyzeler  görevini yapmakta olan kahraman askerlerimiz için kalın çoraplar örecek, yelekler örecek ve onlara en kaliteli kıyafetlerden alarak nöbet tutarken üşümemesini sağlayacaklardı. Bunu duyunca çok mutlu oldum. Daha sonra hepimiz askerlerimiz için, kahraman şehitlerimizin emanetleri için üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu vatan var olduğu sürece, askerlerimiz var olduğu sürece içimizdeki  bu vatan sevgisi  asla bitmeyecektir. Bizler yeter ki vatana aşk ile bağlı olalım, onu koruyalım, ona sahip çıkalım. Kahraman şehitlerin emanetini ise vatan sevgisi  gibi sevelim ve onların her zaman yanında olalım.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme