“Yaraları Sarma Vakti” Konulu Kompozisyon Yazınız.

 “Yaraları Sarma Vakti” Konulu Kompozisyon Yazınız.


Ülkemizin on ilinde yaşanmış olan ve artçıları devam eden diğer illeri ise dolaylı olarak etkileyen  beş yüz atom bombası şiddetinde gerçekleşen deprem ne yazık ki binlerce canımızı aldı ve yüzbinlerce insanımızı da yaralı bıraktı. Hayalleri vardı herkesin. Belki kimi yakın bir zamanda evlenecekti, kiminin yakın bir zamanda çocuğu dünyaya gelecekti, kimisi de yakın bir zamanda sevdiğine seni seviyorum diye haykıracaktı ama olmadı işte olmadı. İnsanlarımız enkaz altında hayata tutunmaya çalıştı kimileri kurtuldu ama soğuk hava şartlarının da olumsuz etkisinden dolayı kimileri oracıkta hemen can verdi ve daha niceleri… Nice sorumsuzluklar…

 

Çürük yapılan binalar, çürük insanlar, yalancı insanlar sağlam binalar yapmayarak binlerce insanımızın yok olmasına neden oldular ve yüreğimizdeki bu derin acı asla tükenmeyecek ve onları da daima unutmayacağız. Şimdi yaraları sarma vakti. Şimdi birlik, beraberlik ve dayanışma vakti. Çok sayıda yaralı ve depremzede olan kardeşlerimize el  uzatma ve onları bağrımıza basma vakti. İnsan olan bu konuda duyarlı olur ve empati duygusunu asla kaybetmez. Hani bir söz vardır ya  “İnsan acı duyabiliyorsa canlıdır, başkasının acısını duyabiliyorsa insandır.” İşte şimdi insan olma vakti, yardım vakti, hüzünleri birlikte iyileştirme vakti. Bunun için her birimizin üzerine düşen sorumluluk şu anda daha çok arttı. Herkes taşın altına elini koymalı ve her bir yaraya şifa olmaya çalışmalıdır.

 

 Oradan gelen kardeşlerimize, çocuklarımıza can-ı gönülden sarılma ve onları iyileştirme vakti. Dayanışma içinde olmalıyız ve evimizi, yüreğimizi onlara açmalıyız ve kimsenin mağdur olmaması için elimizden geleni fazlası ile yapmalıyız ve gönüllü elçiler olmalıyız. Hayırda yarışmalıyız, insanlıkta yarışmalıyız şimdi. Elbette yaralar kolay sarılmayacak ama her bir yaralımızın, her çocuğumuzun yüzünde bir tebessüm sağlayabilirsek ne mutlu bize. İşte bunun için gelin birlik olalım, işi kolay kılalım, sevelim, sevilelim , bu dünya kimseye kalmaz. Yardım edelim, kardeşliğimizi dünyaya kanıtlayalım. İnsan olduğumuzu kendi yüreğimizde hissedelim.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme