“Her Şey Zamanında Yapılmalı” Sözünü Destekleyici ve Açıklayıcı Örnekler Vererek Anlatınız.

 “Her Şey Zamanında Yapılmalı” Sözünü Destekleyici ve Açıklayıcı Örnekler  Vererek Anlatınız.


İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve ölür. Tüm bunlar olurken zaman da çabucak geçer ve bir bakmışsın ki hayat bitmiş ve geride bıraktıklarınla anılmışsın. İyi şeyler yaptıysan iyi anılırsın, kötü şeyler yaptıysan anılmazsın bile. Hayatı yaşıyorken hayatın kıymetini, zamanın kıymetini bileceksin. Öldüğünde zaten zaman senin için durmuş oluyor ve artık bitmiş oluyorsun.

 

Her şey zamanında yapılmalıdır. Yani her şeyin belli kritik dönemleri vardır. O zamanı geçirdiysen geçti borun pazarı sür eşeğini Niğde’ye olur. Her şey zamanında yapılmalıdır çünkü ancak zamanında yapılan işlerin verimi yüksek olur. Örneğin; Kişi aklı eriyorken, üretebiliyorken, çalışabiliyorken bunu gençliğinde, gençliğinin en verimli yaşlarında yapmalıdır. Eğer ki zamanında çalışılmazsa daha sonraları çok pişman olunur fakat iş işten geçmiş olur. Gençken çalışmazsak yaşlılığımız berbat geçer ve herkes el açan, bir kuru ekmek dilenen yaşlı bir kimseye dönüşürüz. Gururumuzu, onurumuzu ayaklar altına alırız ve bizden küçükler bile bizimle dalga geçer ve dilenci diye çağrılırız. İnsan zamanında çalışmalı ve kendine bir meslek edinmeli ve o meslek dalında da en iyisi olmaya çalışmalı ve devamlı çalışmalı, okumalı, araştırmalı ve kendine , insanlığa faydalı işler yapmalıdır. İşte bunların zamanı gençli yıllarıdır.

 

O gençlik trenini kaçırdıysanız geçmiş olsun derim. Her şey zamanında yapılmalı çünkü her yaşın kendine has sorumlulukları vardır. Onu kaçırırsak iş işten geçmiş olur ve pişmanlık dolu bir hata da kişiye asla mutluluk sağlamaz. Zamanında yapılan işler mutluluk getirir ve geri dönüşü olmayan pişmanlık dolu bir hayatımız geçmez.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme