Sağlıklı Bir Yaşam İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

 

Dünyada çoğu şeye sahip olabilirsiniz ama tek bir şeyiniz yoksa aslında hiçbir şeyiniz yok demektir. İşte o tek şey de insanın sağlığıdır. Sağlık olmadığı zaman yaşam durur, hayatın anlamı kalmaz. İnsan sağlıklı olduğu zaman hayatın tadı olur. Sağlıklı insan çalışkan ve sorumluluk sahibi bir kimseyse işte o kişi yaşamaktan zevk alır, kendini sever, kendine değer verir. Kendine değer veren ve kendini seven insanlar başkalarını da severler ve başkalarına da kıymet verirler. Yani sağlık hayatımızdaki birçok şeyi olumlu etkiler. Sağlıklı bir yaşam sürmek için sağlığımıza iyi gelen besinleri tüketmeliyiz.

 

Sağlığımızı olumlu yönde etkileyen sporlar yapmalıyız. Sağlığımıza iyi gelen insanlar ile muhabbet etmeliyiz, vakit geçirmeliyiz, paylaşmayı, yardımlaşmayı bilmeliyiz. Sağlıklı bir yaşam sürmek için önümüze konulan her şeyi yememeliyiz. Yediğimiz  ve içtiğimiz gıdaların doğal olup olmamasına özen göstermeliyiz. Özellikle de pakete girmiş, fabrika ürünü olan gıdalardan kaçınmalıyız. Mümkün olduğu kadar yemeğimizi evde kendimiz pişirmeliyiz, insan sağlığına iyi gelen zeytinyağı, tereyağı gibi yağlardan kullanmalıyız. Bunları kullanırken de ölçüyü kaçırmamalıyız. Her şeyde olduğu gibi sağlıkta da temel esas ölçü olmalıdır. Bir şey doğal diye faydalı diye aşırısına kaçmak insanı yine sağlıksız ve mutsuz yapar.

 

 Bunun sonucunda da sağlığımız elden gider ve pişmanlık da bir işe yaramaz. Sağlığımız için yeterli ve dengeli beslenmeliyiz. Evimiz müstakil ise evimizin küçük bahçesinde sebze ve meyve yetiştirmeliyiz. Orada olan doğal ürünlerden yiyerek kendimize iyilik etmeliyiz.

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme