Disiplin İle İlgili Özdeyişler

 Disiplin İle İlgili Özdeyişler


Hayatta disiplinli olduğumuz sürece, planlı ve programlı hareket ettiğimiz sürece kayı içinde yaşamayız. Kaygılı insanlar zamanında işini yapamayan, sürekli stres içinde kendini mahvederler. Oysa disiplinli bir şekilde işlerimiziz zamanında yapmak bizi psikolojik olarak rahatlatır ve kendimizi güven içinde hissetmemizi sağlar.


Disiplinin önemi ile ilgili söylenmiş özlü sözler şunlardır:


“İnsanların disipline ihtiyacı var! Ülkelerin disipline ihtiyacı var! Dünyanın disipline ihtiyacı var! Başarılı olmak isteyen kişinin disipline ihtiyacı var! Disiplinli bir adam olun!”  Mehmet Murat İldan.

Disiplin, toplumun düzenleyicisi olarak bir zorunluluktur, böylece kurallarını çiğneyenlere onlara uymanın gerekliliği öğretilebilir.  Lockhart“Disiplin, bağımlılık gibidir. Disiplinli olduğunuzda bundan kurtulmak zordur. Ama geliştirmemiz gereken bu bağımlılık. Yaşamın her zevki disiplinle yaşanabilir. Disiplinin kısıtlamaya neden olması ve neşeyi engellemesi tamamen yanlış bir kavramdır. Gerçek şu ki, neşeyi daha doğru bir şekilde deneyimlemeye yardımcı olur.”  Parikshit Deshmukh.

“Disiplin şu anda küçümsediğimiz bir şey…. Hepimiz oyalanmak için bir bahane olarak kaçacak bir yer ararız. Kimse bundan hoşlanmıyor. Yine de buna katlananlarımız, onun ürettiği meyvenin ve nihayetinde bizi kurtardığı acının, onu ıstıraba değer kıldığını biliriz.”  Charles F. Stanley

“Disiplin, yeteneğin yetenek haline geldiği belirleyici ateştir. “ Roy Smith


“Bir numara olduğunuzda, kazanan olduğunuzda kendinize güvenmeniz ve disipline sahip olmanız kolaydır. Kazanmadığınızda sahip olmanız gereken şey inanç ve disiplindir.” -Vince Lombardi

“Bazı insanlar disiplini bir angarya olarak görür. Benim için bu beni uçmaya özgür kılan bir tür emir. “ Julie Andrews

“Disiplin yoksa, bir idealin gerçek anlamda gerçekleşmesi nasıl olabilir?”  Miyamoto Musashi

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme