Askerdeki Abiye Mektup Örneği

 

Askerdeki Abiye Mektup Örneği


Evimizin neşesi, anne , babamın gözünün nuru, benim de en kıymetlim canım abim,

Sen askere gittiğinde beri evde bir sessizlik oldu. Çünkü benim senden başka hiç kardeşim yok. Sen evdeyken bazen birbirimizle didişiyorduk ya işte ben o günleri bile çok özledim abim. Sen vatanını ve milletini korumak için bu kutsal vazifeni yapmak için şu anda nöbettesin. Belki uykunu bile iyi alamamışsındır ama söz konusu vatan olunca senin nasıl fedakarlıklar yaptığını tahmin edebiliyorum.

Canım abim,

Nasılsın abim, neler yapıyorsun orada, asker arkadaşların nasıl onlar da iyiler mi? Onlara bağlama çalıyor musun? Askerlik türküleri söylüyor musun abim? Senin sesini duymayı çok özledim. Komutanların nasıl iyiler mi? Size nasıl davranıyorlar? Onlara da çok selam yolla. 


Bu vatan size emanet. Siz bu uğurda canınınız bile feda etmekten çekinmeyeceksiniz. Bunu biliyorum ama ben yine de senin bir an önce askerden dönüp evimize gelmeni umuyorum. Çünkü sen gelince annem sobada kestane yapacakmış. Sen kestaneyi çok sevdiğin için annemin boğazından geçmiyormuş. Emre gelince yaparım ancak diyor. Seni çok özledik abim. Bir an önce gel ve buradaki mutlu aile yaşantımıza devam edelim. İnşallah vatani görevini hakkı ile yapıp memleketimize dönersin. Oradaki herkese selamlarımı yolluyorum. Vatan size emanet. Allah’a emanet olun abim.

 

         Kardeşin Faruk.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme