Kelebek, Piknik, Esin, Erkan, Yakan Top, Mayıs Ayı, Gül, Lale Kelimeleri İle İlgili Hikaye

 

Kelebek, Piknik, Esin, Erkan, Yakan Top, Mayıs Ayı, Gül, Lale Kelimeleri İle İlgili Hikaye


İlkbahar mevsiminin gelmesi ile  Malatya'da da havalar ısınmaya başlamış ve içeride durmaktan boğulan çocuklar olarak kendimizi hemen dışarıya, güneşin o muhteşem sıcaklığına bırakmıştık. Kozasından yeni çıkan tırtıllar kelebek olmaya hazırlanıyor, kelebek olanlar ise oradan oraya uçuyordu. Rengarenk kelebekler bahar mevsiminin habercisiydi. Mart, Nisan ayı geçmiş ve artık Mayıs ayına girmiştik. Mayıs ayı bir başka güzel oluyordu. Ne aşırı sıcak, aşırı soğuk. Onun için bu ayı çok seviyordum. 


Annemden izin alarak arkadaşlarım Esin, Erkan, Tuğba ve Mert’i  çağırdım ve dışarıda yakan top oynamaya başladık. Yakan top oynamak çok zevkliydi. Kazanan grup bizim grup olmuştu, çok mutlu olmuştum. O gün hava çok sıcak olduğu için biz de yanmıştık ama değmişti. Dışarıda oynamaya doymuştuk o gün. Tam evlere dağılacağımız sırada arabası ile komşumuz Ali Amca yanımıza geldi ve her zamanki bize çikolata dağıttı. Ne iyi amcaydı Ali Amca. Çocukları çok seven, onları koruyan ve onlara değer veren biriydi. Onun için onu çok seviyorduk. 


Oyunumu bitince eve geldik ve annem yarın pikniğe gidiyoruz Nalan deyince çok mutlu oldum. Akşam erkenden yattık ve sabah kalkıp doğru piknik alanına vardık. Piknik yerinde mis gibi güller açmış, laleler açmış her yer çok hoş görünüyordu. Hemen piknik malzemelerini çıkardık ve mangal yaptık. Bugünüm de harika geçmişti. Mayıs ayı bir başka güzeldi her yer çiçeklerle donanmıştı. Pikniğimiz bitince oynamaya, kırlara koşmaya devam ettik. Çiçeklerin arasında kaybolduk.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme