Kötülük İle İlgili Özlü Sözler

 

Kötülük İle İlgili Özlü Sözler


Kötü olmak insanın tercihidir. İnsan kendi iradesi ile iyi ya da kötü olur. Kötü olmak insanlığa fayda sağlamaz. Onun yerine temiz kalpli ve akıllı olmak gerekir. Önemli olan kötülük yapma gücüne sahip olduğun halde iyi olarak kalmaya devam edebilmektir.

Kötülük ile ilgili sözler şunlardır: 


“Bu dünyada iki tip insan vardır: İyi ve kötü. İyiler daha rahat uyur ama kötüler uyanma vaktinden çok daha fazla keyif alır.” (Woody Allen)

“Kötülük karşısında yapılabilecek iki şey vardı. Birincisi uzaklaşmak ki bu en ilkeliydi, ikincisi savaşmak ki bu en zoruydu.” (Azra Kohen)

“Dünya yaşamak için tehlikeli bir yer; kötülük yapanlar yüzünden değil, durup seyreden ve onlara ses çıkarmayanlar yüzünden.” (Albert Einstein)

“İnsanlara kötülük etmek, iyilik etmekten daha kolaydır.” Eflatun.“Kimseye kirli ayaklarıyla beynimde gezme fırsatı vermem.” (Mahatma Gandhi)

“Dünyada neden bu kadar kötülük var; çünkü çok az mutluluk var.” Frederic Amiel

“Kötülük insanın ağzına girende değil, oradan çıkandadır.” (Paulo Coelho)

Kötülüğe kolayca girilir; ama güç çıkılır. Madame de Maintenon.

“Kötülük dünyada değil, kişinin yüreğindedir.” (Gabriel Garcia Marquez)

“Kendimden başka kimseye, kötülük etmeden yaşamak istiyorum.” Lev Tolstoy

“Kötülüğü bilmeyen, onun tuzağına düşer. “Hz. Ömer.

“Doğru olmayanı yapmak, kötülüklerin en büyüğüdür.” Socrates.

“Başkalarının sana yaptıkları fenalıkları unut; ama senin onlara yaptığın fenalıkları asla unutma, onu tekrar iyilik yapmakla, bertaraf etmeye çalış.” Lokman Hekim.“Kötülük dediğin şey kalptedir; görünüşte, giyinişte değil. Ve bir insanın kalbinde ne kadar fesat taşıdığını biz öyle uzaktan bakarak bilemeyiz.” (Elif Şafak)
“Dünyada kötülük olduğunu biliyorum ve her zaman da var olduğunu. Ama bunu açıklamak için şeytana ya da iblislere inanmaya gerek yok. İnsanoğlu kendi başına da kötülük yapmayı mükemmel bir şekilde başarıyor. “ (Tess Gerritsen)

“İnsanların kötü olduklarını görmek beni şaşırtmıyor, ama bu yüzden hiç utanmadıklarını görünce hayretler içinde kalıyorum.” (Goethe)

“Hayattan öğrendiğim bir şey var. Her yerde kötülük çok kuvvetli ve zor yeniliyor. İyilik daha zayıf kalıyor.” (Zülfü Livaneli)

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme