Orman, Ormancı, Kulübe, Ayı, Rüya, Tilki Kelimeleri İle Hikaye

 

Orman, Ormancı, Kulübe, Ayı, Rüya, Tilki Kelimeleri İle Hikaye


 Öğretmenimiz haydi çocuklar sıra ile otobüse binin diye seslenmeye başladı her birimize. Mithat, Kerem, Alişan ve Eylem yerlerine geçmişlerdi. Tek geç kalan bendim. Ben de hemen yerime geçtim ve otobüs hareket etmeye başladı. Bugün kamp zamanıydı. Ormana gidecektik ve ormanda doyasıya arkadaşlarımızla eğlenecektik. Onun için çok mutluydum. Otobüsümüz hareket etti ve yavaş yavaş ormana doğru yol almaya başladık. 


Hem şarkı söylüyor, hem de otobüste kahkahalar atıyorduk. Daha sonra orman yerine vardık ve kamp başladı.  Ormanda ormancının ormanı gözetlediği küçük bir kulübesi  vardı. Ormancıya da selam verdik. O sırada uzaklardan tilki gördük ve tilki bizi görünce koşa adımlarla yanımızdan uzaklaştı. Çadırlar kuruldu, ateşler yakıldı ve herkes çadırına geçti. Akşam olmuştu. Dışarıdan sesler gelmeye başladı. Gelen ses çok boğuk ve ürkütücü bir sesti. Öğretmenimiz çocuklar sakin olun ben dışarı bakıp geliyorum dedi ama öğretmenimiz dışarı çıktı ve bir daha çadıra gelmedi. Biz çocuklar olarak çok korkmaya başlamıştık. Mithat arkadaşlar ben de bir dışarı bakayım da gelirim  dedi. Ben de dikkat et, öğretmenimiz gelmedi henüz dedim. Mithat dışarı çıktı ve  Mithat da gelmedi. Artık çocuklar olarak ağlamaya başlamıştık. 


Dışarıdaki ürkütücü ses çadıra doğru yaklaşıyordu. Bu sesi tanımıştım. Ayı sesiydi.  Ayılar öğretmenimizi ve arkadaşlarımızı yemişti sanırım. Ağlamaya, bağırmaya başladık ama kimse bizi duymuyordu. Çadırın içine doğru sesler arttı ve ayılar bize doğru geliyordu. Bir anda irkildim ve imdaaat! diye bağırdım ki o arada da uyanmışım. Alnım terler içinde kalmıştı. Yanı başımda annem vardı. Ne oldu oğlum, rüya gördün , geçti yavrum korkma dedi. Ne korkmaması az kalsın altıma yapacaktım. Allah'tan uyanmıştım. Oh bee dedim Anne çok kötü bir rüya gördüm dedim ve çok şükür hayattayım dedim. Daha sonra uykuma devam ettim.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme