Dünya, İsmail, İzel, Arda, Emine, Üniversite, Köy Kelimeleri İle İlgili Hikaye

 

Dünya, İsmail, İzel, Arda, Emine, Üniversite, Köy Kelimeleri İle İlgili Hikaye

 

İsmail, Arda, İzel ve Emine bu yıl aynı şehrin üniversitesini kazanmış ve aynı bölümde, aynı sınıflara düşmüşlerdi.  Bu dört kafadar arkadaşlar aynı köyde doğup büyüyen yakın arkadaşlar, kardeş gibi büyümüşler ve birlikte çalışarak bu yıl Tıp Fakültesini kazanmışlardı. Dünya onların olmuştu, çok mutlu olmuşlardı çünkü. Dördünün de ailesinin maddi durumu olmayan çocuklar ailelerinin durumunu görmüşler ve her hafta bir ailede toplanarak üniversite sınavına çok iyi hazırlanmışlar ve en sonunda Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmışlardı. Aynı sınıfta okuyan çocuklar orada da kendilerini belli etmişler ve başarılı olmuşlardı. 


İsmail, Arda, İzel ve Emine yedi yıllık eğitim sürecinin sonucunda doktor olmuşlar ve daha sonra  her birinin tayini farklı memleketlere çıkmıştı. Gençlerin  yaşadığı köy olan Şenyurt köyünde şenlik düzenlenmişti. Çünkü ilk defa bir köyden doktor çıkmış, üstelik dört doktor birden çıkmıştı. Bunun için köylüler şenlik düzenlediler, kurban kesitler ve dört kafadarı da davet ettiler.


 Aileleri onlar ile gurur duymuş köylüleri, onlar ile gurur duymuş, Sivas halkı onlarla gurur duymuştu. Kafadarların dördü de iyi bir doktor olmuş ve başarılı işlere imza atmışlardır. Onlar doktor olduktan sonra maddi durumu olmayan ve başarılı olan öğrencilere bursu vermişler, hem iyi insan hem de iyi doktor olarak mutlu bir şekilde yaşamlarına devam etmişlerdir.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme