Spor ve Sağlık Konulu Hikaye Yazınız.

 

Spor ve Sağlık Konulu Hikaye Yazınız.

 

Sibel her zaman ki gibi yine okula geç kalmıştı. Akşam geç yattığı için, yatana kadar abur cubur yediği için gece uyumakta zorlanıyordu ve sabah kalkması da zor oluyordu. Okuldan geldikten sonra üstünü bile çıkarmadan hemen yatıyor bir iki saatlik uykunun ardından kalkıyordu. Annesi Fatma Hanım okuldan gelince uyumaması gerektiğini yoksa gece geç kalkıp sabah kalkamayacağını ona defalarca söylüyor ama onun bu sözler bir kulağından girip diğer kulağından çıkıyordu. Kısa bir uykunun ardından kalkıp hemen yemek yiyor ve daha sonra yatana kadar yemeye devam ediyordu.

 

 Sürekli yatarak dinleniyor, yiyor ve en ufak bir hareket etmiyordu.  Eskiden sabahları erkenden kalkıp yürüyüş yapar, daha sonra eve gelince egzersiz hareketleri yapardı. Şimdi ise tam yirmi kilo almıştı. Henüz ortaokul dördüncü sınıf olmasına rağmen çok kiloluydu. Çünkü sağlığına hiç dikkat etmiyordu Sibel. Çok şekerli, çok tuzlu yiyor ve hiç spor yapmadan hantal bir yaşam sürüyordu. Spor yapmadığı için, sürekli yediği için mutlu da değildi. Çünkü çok aşırı yemek insanı mutsuz ederdi bir zaman sonra. Çabuk yoruluyor, hiç bi riş yapmak istemiyordu. Çünkü kendini beğenmiyordu artık. Bir sabah kalktığında aynaya baktı ve kendini tanıyamadı. Oysa eskiden ne güzel bir bedene sahipti. Hemen kendine gelmesi gerekiyordu.

 

 Kalktı ve yürüyüşe çıktı, daha sonra eve gelip abartmadan kahvaltısını yaptı ve bir daha hareket halinde olacağına kendi kendine söz verdi. O günden sonra her gün spor yaptı. Altı ay gibi bir gibi süre sonucunda eski sağlığına ve fiziğine kavuştu. Artık daha mutlu, daha hareketliydi. Çünkü spor yapınca eski sağlığına da kavuşmuştu ve hantal olmaktan, tembel olmaktan kurtulmuştu. Çünkü spor yapmak insanı hem bedenen, hem de e ruhen sağlıklı yapmıştı ve Sibel de halinden memnun bir geç kız olmuştu.  Akşam  zamanında yatıyor, sabah zamanında kalkıyordu. Dengeli ve spor dolu bir hayatı olmuştu artık Sibel’in. Bundan daha güzel ne olabilirdi artık.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme