Sana Yapılmasını İstemediğini Sen De Başkasına Yapma Sözünü Açıklayan Bir Kompozisyon Yazınız - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

Sana Yapılmasını İstemediğini Sen De Başkasına Yapma Sözünü Açıklayan Bir Kompozisyon Yazınız

    0
Sana Yapılmasını İstemediğini Sen De Başkasına Yapma Sözünü Açıklayan Bir Kompozisyon Yazınız

Hayatımızda insanları rahatsız eden hal ve hareketlerde bulunmamalı , karşı tarafı rahatsız eden şeyleri yapmaktan uzak durmalıyız . Kişi kendisi için yapılmasını istemediği bir şeyi başkası için de yapmamalıdır .

Örneğin;  başkalarının arkasından atıp tutan birisini örnek verelim . İnsanların yüzüne gülüp arkadan da devamlı laf eden , kişiyi aşağılayan ve sürekli eleştiren kimseler vardır çevremizde . Bu kişiler acaba kendilerinin dedikodularının yapıldığını duysalar rahatsız olmazlar mı diye soruyorum size . Elbette ki olur . Çünkü insan kendisi hakkında arkadan konuşulmasını sevmez ve bu kişiyi incitir . Bundan dolayı sana yapılmasını istemediğin bir davranışı , sen de başkalarını yapmamalısın . Yani kendini karşı tarafın yerine koymalı ve empati kurmayı bilmelisin . İşte o zaman insan ilişkileri de daha anlamlı olur ve gerçek iletişim de sağlanmış olur . Bundan dolayı kendi kişiliğine nasıl saygı duyulmasını istiyorsanız siz de başka insanların kişiliğine , inançlarına , değerlerine saygı duyun ve insanlara müdahale hakkı bir hakkınız olmadığının bilincinde olun .


İnsanların özeline fazla girmeyin ve onların hassas oldukları konuları açmayın ve bundan mutlu olmayın . Sana yapılmasını istemediğin bir davranışı sen de başkasına yapmazsan insanlar ile ilişkilerin daha sağlıklı ve daha uzun soluklu olur . 
Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.