10 Kasım İle İlgili Kompozisyon

10 Kasım İle İlgili Kompozisyon

Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm tarihi olan 10 Kasım 1938 yılı Türk Milleti için çok acı bir kayıp olmuştur . Binlerce insan  , Türk Milleti'nin kurucusu olan , lideri olan , vatan sevdalısı olan Mustafa Kemal'e veda etmiştir .  Milleti onu o kadar çok sevmiştir ki o büyük lider hala yüreklerimizde yaşamaya devam etmektedir . Bir milletin yeniden doğuşunu , başka ülkelere yem olmayışını  , tam bağımsızlığını sağlayan büyük bir kahramandır Mustafa Kemal .

Mustafa Kemal sayesinde bugünlere gelmiştir  bu güzel memleketimiz , bu güzel Türkiye Cumhuriyeti'miz .  Mustafa Kemal milleti için  her türlü zorluğa göğüs germiş , kendisine yapılan tehditlere , zorbalıklara rağmen vatan aşkından vazgeçmemiş ve Milli Mücadeleyi başarıya ulaştırmış eşsiz bir insandır . Savaşın en zor şartlarında bile yenilmemeyi , kararlılığı , sabırlı olmayı  , umutlu olmayı öğretmiştir o güzel insan bizlere . Mustafa Kemal'i her yıl özlemle anmakta ve ona olan sevgimiz yıllar geçtikçe daha da katlanmaktadır . O dünyaya yüzyılda bir gelmiş liderdir . Dehası sayesinde , ileri görüşlüğü sayesinde Yüce Türk Milleti'ni  hep korumuş , malda  mülkte gözü olmamış bir insandır . Ömrünün son zamanlarında bile vatan kaygısı ile göç etmiştir bu dünyadan . Malını , mülküne Türk Milleti'ne bağışlamış ve asıl zenginliğin insanın manevi şahsiyetinde olması gerektiğini söylemiştir .


O  Cumhuriyet'i kuran , tam bağımsızlığımızın  kazanılması için her türlü zorluklara göğüs geren  insan gibi insandır . Ülkesi için  yenilikler yapmış ve ülkesinin çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması için çok çaba harcamıştır . Onu anlatmaya ne kelimeler yeter , ne de cümleler. Onu minnetle anıyorum . Nurlar içinde uyu Türk Milleti'nin baş kahramanı , Türk Milleti'nin hiç unutmayacağı ve unutturmayacağı  Gazi Mustafa Kemal Atam .8 yorum:

 1. Yarın sınavım var inşallah bundan çıkar malum bugün ölüm haftası bundan kompozisyondan çıkar

  YanıtlaSil
 2. benim de Cuma var eğer yorumumu görürsen sınavında 10 ksaım mı çıktığını yazarsan sevinirim!

  YanıtlaSil
 3. Benimde yarın var eğer yorumumu görürsen sınavında 10 kasım'ın çıkıp çıkmadığını yazarsan sevinirim!

  YanıtlaSil
 4. Çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler arkadaşlar. Ellerinize emeğinize sağlık çok güzel olmuş.����

  YanıtlaSil
 6. benim 5 kasim hepimize kolay gelsin

  YanıtlaSil

Deneme