Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatılır Sözü İle İlgili Kompozisyon

Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatılır Sözü İle İlgili Kompozisyon 

 Kitap okumak insanları  kötülüklerden uzaklaştırır . Çünkü okuyan kimse kötülük düşünmeye zaman bulamaz .  Kütüphaneler istediğimiz kitapları bulmada bize yarımcı olan ve bizim kültürlenmemizi sağlayan önemli eğitim  yerleridir . Kütüphaneye giden kimse orada okuduğu kitaplar sayesinde çok farklı bilgilere ulaşır , bilmediği konular hakkında araştırmalar yapar ve amacına ulaşır . Bir kütüphane bin hapishane kapatır sözü ile anlatılmak istenen ,  okuyan , araştıran , gözlem yapan insanlar bir amaç peşinde oldukları için başka kötü olaylara karışmazlar ve bu kimseler devamlı okumakla , düşünmekle , irdelemekle hayatını geçiren kişilerdir . 

Okumak insanı cehaletten kurtarır , kişinin kötü işler yapmasına engel olur . Bunun için ülkemizde ve dünya ülkelerinde kütüphane sayısı artırılmalı ve daha çok okuyan insanımız olmalıdır . Geçen gün çok güzel bir haber dinledim . Giresun Belediyesi  duraklarda  araba bekleyen öğrenciler için ve diğer yetişkinler için  durakların yanlarına küçük dolaplar yapmış ve içinde birçok kitap konulmuş . Orada durakta bekleyen insanlar bir yandan kitap okuyor,  bir yandan da araba bekliyor . Ne kadar güzel bir etkinlik bu  . Yani bir taş ile iki kuş vuruluyor . Kişi hem  bilgi sahibi olarak okuyor, araştırıyor hem de gündelik işlerini yapmaya devam ediyor . Bu yeniliğin ülkemizin diğer şehirlerinde de olması gerekir . Böyle olunca toplum daha çok gelişir , suç işleme oranları daha az olur ve hapishanelere de gerek kalmaz diye düşünüyorum .


İnsanların geri kalmışlıktan , cahillikten kurtulması için kütüphanelerin artması gerekir ve insanımızn daha da kültürlü olması gerekir . Giresun Belediyesi yaptığı bu sosyal sorumluluk projei ile çok büyük bir başarıya imza atmıştır . Darısı diğer belediyelerin başına .

9 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...