‘’Hayal Gücü Bilgiden Daha Önemlidir. ’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız. - Ders Türkçe

Popüler Yayınlar

‘’Hayal Gücü Bilgiden Daha Önemlidir. ’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

    0

‘’Hayal Gücü Bilgiden Daha  Önemlidir. ’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Bugün bilim ve teknoloji bu kadar hızlı  geliştiyse bunu bilim insanlarının hayal gücüne borçluyuz . Yani hayal gücü geniş olan kimse , amacı için çeşitli uğraşlar yapar . Deney ve gözlemler yapar . Yaptığı deney ve gözlemler sonuç vermiyorsa hemen yenisine geçer ve  farklı şeyler hayal etmeye başlar . Böylece istediği  amaca ulaşır bilim insanı .

İnsan hayal ettiği sürece yaşar ve hayal ettiği sürece büyük işler  başarabilir . Bugün uçağın bulunması , elektriğin , telefonun , internetin , arabanın vb. bulunması bunu bulan kişilerin hayal gücüne bağlıdır . Hayal gücümüzü sınırlı tutarsak sınırlı işler başarabiliriz . Geniş tutarsak  tüm insanlığa fayda sağlayacak buluşlar gerçekleştirebiliriz . Bunun içindir ki hayal gücü bilgiden her zaman daha üstündür . İnsan için bilgi de gereklidir fakat bilgi bir büyük işi başarmada tek başına yeterli olmaz . Çünkü bilgi ile öğrenilen şeyler bir yerden okunmuş, ezberlenmiş şeylerdir . Hayal gücü ile olan şeyler ise kişinin bir anda aklına gelir . Bu da kişinin  çok deney ve gözlem yapması , araştırması, fazla kitap okuması, ile ilgilidir . Böylece hayal kuran insanlar hayatta daha başarılı olur ve hayalini de gerçekleştirmek için durmadan çalışır ve insanlığa faydalı olur.

Hayal gücü bilgiden  her zaman daha önemlidir . Çünkü hayaller bizi zafere ulaştırır. Önce hayal etmeliyiz, sonra da uygulamaya geçmeliyiz .


- İnsan Alemde Hayal Ettiği Müddetçe Yaşar Sözü İle İlgili Kompozisyon

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.