‘’Hayal Gücü Bilgiden Daha Önemlidir. ’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


‘’Hayal Gücü Bilgiden Daha  Önemlidir. ’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Bugün bilim ve teknoloji bu kadar hızlı  geliştiyse bunu bilim insanlarının hayal gücüne borçluyuz . Yani hayal gücü geniş olan kimse , amacı için çeşitli uğraşlar yapar . Deney ve gözlemler yapar . Yaptığı deney ve gözlemler sonuç vermiyorsa hemen yenisine geçer ve  farklı şeyler hayal etmeye başlar . Böylece istediği  amaca ulaşır bilim insanı .

İnsan hayal ettiği sürece yaşar ve hayal ettiği sürece büyük işler  başarabilir . Bugün uçağın bulunması , elektriğin , telefonun , internetin , arabanın vb. bulunması bunu bulan kişilerin hayal gücüne bağlıdır . Hayal gücümüzü sınırlı tutarsak sınırlı işler başarabiliriz . Geniş tutarsak  tüm insanlığa fayda sağlayacak buluşlar gerçekleştirebiliriz . Bunun içindir ki hayal gücü bilgiden her zaman daha üstündür . İnsan için bilgi de gereklidir fakat bilgi bir büyük işi başarmada tek başına yeterli olmaz . Çünkü bilgi ile öğrenilen şeyler bir yerden okunmuş, ezberlenmiş şeylerdir . Hayal gücü ile olan şeyler ise kişinin bir anda aklına gelir . Bu da kişinin  çok deney ve gözlem yapması , araştırması, fazla kitap okuması, ile ilgilidir . Böylece hayal kuran insanlar hayatta daha başarılı olur ve hayalini de gerçekleştirmek için durmadan çalışır ve insanlığa faydalı olur.

Hayal gücü bilgiden  her zaman daha önemlidir . Çünkü hayaller bizi zafere ulaştırır. Önce hayal etmeliyiz, sonra da uygulamaya geçmeliyiz .


- İnsan Alemde Hayal Ettiği Müddetçe Yaşar Sözü İle İlgili Kompozisyon

2 yorum:

Deneme