Huzur Evleri Gereksizdir Konulu Münazara Yazınız.

Huzur Evleri Gereksizdir Konulu Münazara Yazınız.

İnsanlar ihtiyarladığı zaman zaman çocukları tarafından , çocukları olmayan yaşlı kimseler ise yakınları tarafından huzur evlerine konmaktadır . Bana göre huzur evleri kesinlikle gereksizdir . Çünkü bizi büyüten bugünlere getiren anne ve babalarımızın  yeri huzur evleri değildir . O elleri öpülesi değerli büyüklerimizin yeri bizim evimizin baş köşesidir . 

Çocukları olmayan dede ve ninelere ise onların yakınları bakmalıdır . Onları başlarından atmak için huzur evlerine vermemelidirler .  Herkes yakınına baksa huzur evi diye bir şeye de gerek kalmaz . Bizim kültürümüzde büyüklere bakmak çok önemli bir görevdir . Allah katında da yaşlı insanlara hürmet etmek ,  onların ihtiyaçlarını karşılamak ve onları sevmek sevaptır. Ne yazık ki bazı evlatlara bakıyoruz  ki bu konuda çok duyarsız oluyor . Anne ve babasını ya da birini kaybettiyse diğerini hemen huzur evine bırakıyor . Yaşlı kimse de oğlumun , gelinimin huzuru bozulmasın diye mecburen yok  ben kendim istedim huzur evini diyerek bir de toplumsal tepkiden çekiniyorlar . Oysa onların yeri orası mı ? Onlar çocuklarını ne zorluklarda büyüttüler . Ama kimi hayırsız evlatlar ana ve babalarının bunca fedakarlığına rağmen merhametsiz olabiliyor . Lütfen anne ve babalarımıza sahip çıkalım .

Onlar da artık bir bebek gibi oluyor zamanla. Onları kırmayalım, incitmeyelim ve çok ama çooook sevelim . Huzur evi yerine  aile evi olsun , evlat evi olsun onların huzur bulacağı yer.
1 yorum:

  1. çok güzel olmuş ve konuşmamda çok yararlı oldu teşekkürler.

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...