İletişim Formu

Huzur Evleri Gereklidir Konulu Münazara Yazınız .

Huzur Evleri Gereklidir Konulu Münazara Yazınız .

İnsan  çocuklarına ve diğer yakınlarına en çok da yaşlandığı zaman ihtiyaç duyar. Anne ve babalar ne kadar iyi olurlarsa olsun kimi evlatlar ne yazık ki onların bunca emeğini görmezden gelmektedir . Kendileri bakmak yerine  onları huzur evlerine bırakmaktadır . Bence huzur  evlerinin olması gereklidir .  Bakıma ve yardıma muhtaç olan kimseler kendi başlarına yaşayamaz ve bir zaman sonra psikolojik sıkıntılar içine girmeye başlarlar .

Çünkü tek başlarına kaldıkları zaman  insanlardan da uzaklaşmaya başlarlar ve bunun sonucunda sosyal hayata aktif olarak katılamazlar . Oysa huzur evlerinde  yaşlı kimseler birbirleri ile kaynaşıp güzel bir ortam oluştururlar . Birbirlerine dertlerini anlatırlar , eski günlerini hatırlarlar ve böylece içlerini dökmüş olurlar . Bunun için huzur evleri mutlaka olmalıdır . Huzur evleri belli zamanlarda devlet memurları tarafından da mutlaka denetlenmeli ve orada yaşayan kişilerin bir sıkıntı yaşayıp yaşamadığı da onlara sorulmalıdır . Ayrıca  kimi yardıma muhtaç olan insanların da çocuğu olmamış olabilir . Onlar da tek başlarına kalamaz ve muhabbete ihtiyaç duyarlar . Yine baktığımızda anne ve babasını kaybetmiş ve belli bir yaşa gelmiş engelli kimseler de huzur evlerinde kalarak yaşamlarını devam ettirebilir .

Huzur evleri iyi  olduğu zaman, orada çalışanlar yaşlılara iyi hizmet ettiği zaman çok gerekli bir şeydir.
1 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.