‘’Türk Milleti Birlik ve Beraberlikle Güçlükleri Yenmesini Bilmiştir.’’ Mustafa Kemal Atatürk’ün Bu Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız. - Ders Türkçe

Popüler Yayınlar

‘’Türk Milleti Birlik ve Beraberlikle Güçlükleri Yenmesini Bilmiştir.’’ Mustafa Kemal Atatürk’ün Bu Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

    0

‘’Türk Milleti Birlik ve Beraberlikle  Güçlükleri Yenmesini Bilmiştir.’’ Mustafa Kemal Atatürk’ün Bu Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Bizim milletimiz olan  asil Türk Milleti nice badireler atlatmıştır . Bir yandan  bağımsızlık yolunda  verilen mücadeleler , bir yandan  halkın egemenliği için verilen mücadeleler milletimizin daha da güçlenmesini sağlamış ve milletimiz bir olmayı , beraber olmayı  öğrenmiştir .

Ülkemiz Kurtuluş Savaşı sırasında çok acılar çekmiştir . Nice genç yiğitlerimiz , genç kahraman kadınlarımız bu topraklar için can vermiştir .  Vatanımızın düşman ellere  teslim olmaması için , gelecek nesillerin yani bizlerin  başka bir ülkenin kölesi olmamamız için şehit olmuşlardır . O yıllarda yaşanan açlık , sefalet , güçlükler vb. milletimizin dayanışma içinde olmasını sağlamıştır .  Çünkü bizim milletimiz bencil bir millet olmamıştır hiçbir zaman . Çünkü  bizim kültürümüzde birlik olma , beraber olma en önemli değerlerden biridir .  Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemal  önderliğinde milletimiz büyük başarılara imza atmıştır ve bağımsızlığını  korumuştur . Başka ülkelere teslim olmamış , sömürgeci ülkeler  defolup yurtlarına dönmek zorunda kalmıştır . Milletimizi bu birlik ve beraberliği , başarıya ulaşma azmi diğer  güçsüz ülkelere de örnek olmuştur .

Ülke olarak başımıza ne zaman  kötü bir durum gelirse gelsin milletimiz dayanışma içinde olmuştur . Örneğin 15 Temmuz   darbe girişiminde de ülkemiz birlik ve beraberlik içinde hareket etmiş ve cumhuriyete , demokrasiye sahip çıkmıştır .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.