Barış Manço ‘’ İnsanın Hayatta Öğrenmesi Gereken Tek Dil Tatlı Dildir.’’ Sözü İle İlgili Ne Anlatmak İstemiştir? Açıklayınız.


Barış Manço ‘’ İnsanın Hayatta Öğrenmesi Gereken  Tek Dil Tatlı Dildir.’’ Sözü İle İlgili Ne Anlatmak İstemiştir? Açıklayınız.

Değerli sanatçımız Barış Manço içinde insan sevgisi , hayvan sevgisi , bitki sevgisi  kısacası “sevgi” olan evrensel bir sanatçıdır . Ona göre insanın hayatta öğrenmesi gereken en önemli dil tatlı dildir . Çünkü tatlı dil olduğu zaman  insanlar arasında iletişim daha sağlıklı , daha içten ve daha güzel olur .

Tatlı dil olmadığı zaman  insanlar arasında sağlıklı bir iletişim kurulamaz .  Oysa tatlı dilin olduğu yerde insanlık olur, sevgi olur, barış ve kardeşlik olur, huzur olur . Tatlı dil her şeyin üstesinden gelir . Bunun için her zaman iyi bir ahlaka sahip olmalıyız , tatlı dile sahip olmalıyız , insanı ve insanlığı sevmeliyiz . Tatlı dilin olduğu yerde  herkes barış içinde yaşamaya devam eder. Barış Manço kendisi  de tatlı dilli bir insan olduğu için dünyadaki insanlar tarafından sevilmiştir . Örneğin; bundan yıllar önce Japonya’ya konser için gittiğinde binlerce Japon onun şarkısına eşlik etmiş , onu alkışlamış ve çok sevmiştir .

Çünkü o tatlı dili ile, gerçek sanatçılığı ile kendini sevdirmiş ve ülkemizi de başka ülkelere tanıtmıştır. İşte tüm bunları yapan da tatlı dil ve güler yüzdür .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme