‘’Bir Düşünce Bir Ateşten Çok Daha İleriyi Isıtabilir.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız. - Ders Türkçe

Popüler Yayınlar

‘’Bir Düşünce Bir Ateşten Çok Daha İleriyi Isıtabilir.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

    0

‘’Bir Düşünce Bir Ateşten Çok Daha İleriyi Isıtabilir.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Buluşlar, icatlar üzerinden  uzun yıllar geçse bile eğer ki insanlığa fayda sağlıyorsa , insanlığı ileriye götürebiliyorsa işte o buluşlar ve icatlar her zaman faydalı olur . Çünkü bilim alanında yapılmış deney ve gözlemler sonucu ede edilen  çalışmalar dünyaya fayda sağladığı zaman dünyamız  daha çok gelişir .

Örneğin uçağın icat edilişi , elektriğin icat edilişi , internetin icat edilişi uzun yıllar insanlığa fayda sağlamaya devam edecektir . Bu icat ve buluşlar sadece kendi dönemleri sınırlı kalmayacak, çağ atlayacaktır . Bir düşünce sonucu ve çalışma sonucu ortaya çıkan buluşlar insanlığa katkı sağladığı zaman da insanlık daha çok kalkınacak ve gelişmeye devam edecektir . Bizler de arkamızda büyük izler bırakmak istiyorsak, gelecek kuşaklara da faydalı olacak olan çalışmalara imza atmalıyız ve tarihe geçmeliyiz . Yapılan icatlar ile sınırlı kalmamalıyız .  Sözde bilim insanı olmamalıyız .

Ülkemizi ve dünyamızı  geliştirmek için  daha çok çalışmalıyız ve bir düşüncemiz ile daha çok yere aydınlık katmalıyız . Yeter ki isteyelim, emek edelim ve durmadan yolumuza devam edelim.

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.