‘’Bir Düşünce Bir Ateşten Çok Daha İleriyi Isıtabilir.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


‘’Bir Düşünce Bir Ateşten Çok Daha İleriyi Isıtabilir.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Buluşlar, icatlar üzerinden  uzun yıllar geçse bile eğer ki insanlığa fayda sağlıyorsa , insanlığı ileriye götürebiliyorsa işte o buluşlar ve icatlar her zaman faydalı olur . Çünkü bilim alanında yapılmış deney ve gözlemler sonucu ede edilen  çalışmalar dünyaya fayda sağladığı zaman dünyamız  daha çok gelişir .

Örneğin uçağın icat edilişi , elektriğin icat edilişi , internetin icat edilişi uzun yıllar insanlığa fayda sağlamaya devam edecektir . Bu icat ve buluşlar sadece kendi dönemleri sınırlı kalmayacak, çağ atlayacaktır . Bir düşünce sonucu ve çalışma sonucu ortaya çıkan buluşlar insanlığa katkı sağladığı zaman da insanlık daha çok kalkınacak ve gelişmeye devam edecektir . Bizler de arkamızda büyük izler bırakmak istiyorsak, gelecek kuşaklara da faydalı olacak olan çalışmalara imza atmalıyız ve tarihe geçmeliyiz . Yapılan icatlar ile sınırlı kalmamalıyız .  Sözde bilim insanı olmamalıyız .

Ülkemizi ve dünyamızı  geliştirmek için  daha çok çalışmalıyız ve bir düşüncemiz ile daha çok yere aydınlık katmalıyız . Yeter ki isteyelim, emek edelim ve durmadan yolumuza devam edelim.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme