Bir Ülkenin Gelişimi Eğitime Bağlıdır Konulu Münazara Yazınız .

Bir Ülkenin Gelişimi Eğitime Bağlıdır Konulu  Münazara Yazınız .

Yalnız  ülkelerin gelişimi  değil tüm dünyanın gelişimi eğitime  bağlıdır . Çünkü nitelikli bir eğitimin verildiği ülkede , iyi ahlakın eğitim olarak verildiği bir ülkede insanlar çalışır . Çalışan insan üretken , verimli bir insan olduğu için de  çeşitli buluşlar ve icatlar geliştirir . Bu çalışmalarını da gerçekleştirildiği zaman  işte o ülke ekonomik anlamda da gelişmeye başlar .


Çünkü eğitim , ekonomiyi içine alan büyük bir kavramdır . Ama sadece ekonomisi iyi olan, insanlarını okutmayan, eğitime yönlendirmeyen ülkeler sadece ekonomik anlamda zengin olur, ekonomisi  tükendiğinde ise  başka ülkelere muhtaç olmaya başlar. Bugün zengin olan  Suudi Arabistan zengin bir ülkedir fakat orada eğitime çok önem verilmemiştir . Sadece petrolü ile para kazanmakta , kazanılan paralar da baştakiler tarafından orada burada yenmektedir . İşte böyle ülkeleri yöneten akıllar da eğitim olarak çok gelişmiş akıllardır. Yani gelişmiş ülkeler  Örneğin;  ABD, gelişmişliği ile bu ülkeyi  geçmiştir. Çünkü ABD sadece ekonomisinin gelişmesine önem vermemiş, aynı zamanda ülkesinde nitelikli insanlar yetişsin diye o insanlara gerekli desteği vermiştir .


Bugün baktığımızda  çocuklarımız bile hep Amerika’da okumak istemektedir . Çünkü orası bilim ve teknolojinin son derece gelişmiş olduğu bir ülkedir . Çünkü orada eğitim ön plandadır . Eğitimin gelişmiş olduğu ülkede de ekonomi zaten  zirve yapar . Bunun için bir ülkenin gelişimi kesinlikle eğitime bağlıdır .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme