Çevremizde Veya Okulumuzda Gördüğümüz Bir Soruna Çözüm Bulmak İçin Nasıl Bir İcat Yapılabilir

Çevremizde Veya Okulumuzda Gördüğümüz Bir Soruna Çözüm Bulmak İçin Nasıl Bir İcat Yapılabilir

Çevremizde ve okulumuzda maalesef birçok sorun bulunmaktadır . Bu sorunlar hem maddi hem de manevi olarak bizlere zarar vermektedir . Benim okulumuzda gördüğüm önemli bir sorun var . Bu sorun gün içerisinde yüzlerce belki de binlerce kağıdın çöpe gitmesi . Bu kağıtların maddi olarak ülkemize verdiği zararı bir top kağıdın 17-20 Tl arasında fiyatlar ile satıldığını düşünürsek hesaplamamız hiç de zor olmaz .

Ben bu soruna şöyle bir icat yaparak çözüm bulabileceği düşündüm . Koridorlara büyük konteynırlar koyup bu konteynırların altına da büyük borular takarak zemin kata indirmeyi ve atılan tüm kağıtların okulun alt katında toplanmasını sağlayabilirim . Bu sayede kağıtlar ekonomiye kazandırılır ve birçok ağaç da kesilmekten kurtarılabilir . Unutmayın çevremizde ya da okulumuzda onlarca sorunla karşı karşıyayız . Bu sorunları çözebilmek için hepimize büyük görevler düşüyor . Bu ülke hepimizin ve hepimizin geleceği için herkesin elini taşın altına koyması lazım .

Etrafımızdaki olaylara farklı bir gözle bakmayı başarabilirsek eminim ki birçok icat yapabiliriz . Siz de çevrenizde ya da okulunuzda gördüğünüz sorunlar ile ilgili bir icat düşünüyorsanız yorumlar kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz .


0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme