‘’Sokak Çocukları Diye Bir Şey Yoktur, Sokaklar Çocuk Doğurmaz.’’ Sözü İle İlgili Deneme Yazınız .

‘’Sokak Çocukları Diye Bir Şey Yoktur, Sokaklar Çocuk Doğurmaz.’’ Sözü  İle İlgili Deneme Yazınız .

Çocuklarımız , evlatlarımız  dünyanın en masum varlıkları, dünyanın en temiz ve saf canlılarıdır . Hayata anlam katan , hayatımızın neşesi olan nadide çiçeklerimizdir onlar . Dünyaya genel olarak baktığımızda ne yazık ki  kimi çocuklarımız hak ettiği değeri çeşitli nedenlerden dolayı görememektedir .  Çünkü kimi çocuklar sokaklarda yaşamakta, karnını doyurmak için çeşitli zorlu işlerde çalışmaktadır .

Kimi çocuklarımız ise akılları ermediği için  , kötü insanların tuzaklarına  düşmekte ve böylece hayatları kararmaktadır . Dışarıdan bakan insanlar belki sokak çocuğu diye onlara lakap takabilir fakat yukarıdaki sözde de söylenildiği gibi sokak çocuğu diye bir şey yoktur,  çünkü sokaklar çocuk doğurmaz .  O çocukların, o yetim ve öksüz yavruların, o terk edilmiş  yavrularımızın nasıl sokaklarda yaşam mücadelesi verdiğini  ne acılar çektiğini anlayamayız belki . Çünkü bunu ancak yaşayan bilir .  Çocukların bunda hiçbir günahı yoktur . Çünkü onların  terk edilme nedenini, nasıl ve ne şekilde bu durumlara düştüğünü bilmeden onlara ön yargılı bir tutum içinde yaklaşmamalıyız . Onları sevmeliyiz, koşulsuz sevmeliyiz ki o canlarımızı da topluma katalım ve sağlıklı  bir birey olarak yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olalım  . Çünkü  tüm çocukların  iyi bir yaşama , iyi bir hayata sahip olma hakkı vardır .

Lütfen onlara sahip çıkalım. Belki  o çocukların kimi  anasız kalmıştır kiminin de hiç kimsesi kalmamıştır.  Onun için öyle kolayca insanları etiketlemeyelim ve onlara yani canlarımıza sahip çıkalım .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...