‘’ Zirveye Giden Yollar Dikenlerle Kaplıdır. ’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

‘’ Zirveye Giden Yollar Dikenlerle Kaplıdır. ’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

İnsan olarak bu yaşamda kendimize göre belli hedeflerimiz vardır . Bu hedeflere ulaşmak için  çalışmak ve alın teri dökmek  gerekir . Çünkü başarı yatarak ulaşılan bir iş değildir . Başarı ancak zorlukların üstesinden gelerek elde edilebilen bir gelişme ve ilerlemedir.

Başarıya ulaşırken karşımıza çeşitli engeller çıkabilir .Çıkan bu engeller karşısında hemen pes etmemeliyiz . Yapamıyorum , başaramıyorum gibi kendimize olumsuz telkinlerde bulunmamalıyız . Belki ilk denememizde başarısızlık yaşamış olabiliriz fakat bu bizim her zaman başarısız olacağımız anlamına da gelmemelidir . Önemli olan yılmadan sebat ile sabır ile başarıya ulaşmaya devam etmektir  . Önümüzde dikenli yollar çıkacaktır . İşte o dikenli yolların geçici olduğunu düşüneceğiz ve var gücümüz ile çalışmaya, zirveye doğru ilerlemeye devam edeceğiz .

Çünkü ancak mücadele edersek başarı bizimle olacaktır . Unutmamak gerekir ki kolay elde edilebilen hiçbir şey kıymetli değildir .

0 yorum:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...