Para Mutluluk Getirir Konulu Münazara Yazınız.


Para  Mutluluk Getirir Konulu Münazara Yazınız.

İnsan yaşamının daha  iyi geçmesi için, maddi durumun iyi olması için, başkalarına muhtaç olmamak için para önemli bir araçtır.  Parası olmayan bir insan   evine yiyecek, içecek alamaz, çocuklarına kıyafet alamaz. İstediği, sevdiği sebze ve meyveleri alamaz,  istediği yere gidemez vb. 

Para insana  mutluluk getirir. Paranın mutluluk ve sağlık getirmesi için  insan  kazandığı  paranın kıymetini bilmeli ve parayı gerekli işlerinde kullanmalıdır. Paramız olduğu zaman  istediğimiz yerlere gezmeye gideriz, farklı ülkeleri görürüz, birçok kitap alır ve kültür hazinemizi geliştiririz. Maddi durumu olmayan insanlara yardım ederiz, maddi durumu olmayan öğrencilere paramız sayesinde burs sağlarız. Böyle olunca da   daha mutlu  oluruz ve paramızı paylaşmanın keyfi de olunca hayat daha güzel olur ve daha anlamlı olur. Para elbette mutluluk da getirir, sağlık da getirir. Yeter ki paramızı iyi amaçlar için   kullanalım ve onu çarçur  etmeyelim.  Paramız olduğu  zaman sağlıklı yiyecekler alırız, sağlıklı gıdalar tükettiğimiz zaman da  hasta olmayız ve ağrısız bir yaşam süreriz.

Para sayesinde   büyük bir şirket kurarız ve bu şirkete  bir çok işçi alarak o işçilerin de evlerine ekmek götürmesini sağlarız ve  böylece daha mutlu  oluruz ve  daha huzurlu bir yaşam süreriz.  Para mutluluk getirir, para sağlık getirir. Yeter ki parayı iyi işlerde kullanalım ve  gereksiz harcamalar yapmayalım ve hayatımızı hep iyi yönde değiştirmeye  uğraşalım.

2 yorum:

Deneme