Maske Takmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Maske Takmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Dünyada ilk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronovirüs ( Covid-19)  yaşamı çok zor bir sürece dönüştürmüştür. Şu anda birçok ülkede yayılmış olan ve yayılmaya da devam eden bu virüse karşı tüm dünya insanları  olarak önlem almak zorundayız. 


Bana bir şey olmaz mantığı ile hareket eden ve ne yazık ki maske takmayan insanlar başka insanların da sağlığını tehlikeye atmakta ve başka insanların da vebaline girmektedir. Artık maske takmak günlük yaşamamızın bir parçası haline gelmelidir.  Koronavirüs dünyada sıfırlanmadığı sürece maske takmaya devam etmeliyiz ve maske takmanın insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu bilmeliyiz, bilmeyenlere de bunun önemini ısrarla anlatmalıyız. Maske takmanın yanında sosyal mesefaye de dikkat etmeliyiz. Mecbur olmadığımız sürece kalabalık alanlara girmemeliyiz, sosyal mesefamizi korumalıyız ve bilinçli insanlar olmalıyız.  Bu dönemde ev ziyaretlerine gitmemeliyiz. İnsanlar ile iletişimimizi telefon üzerinden, internet üzerinden sağlamalıyız. Her gün aynı maskeyi takmamalıyız. Her gün aynı maskeyi takmak enfeksiyon kapmamıza neden olabilir. Bunun için temiz maske kullanmaya özen göstermeliyiz. Bu virüsün  ne zaman sona ereceği bilinmediği için her an hazır durumda olmalıyız ve kontrolü asla elden bırakmamalıyız.

 

Unutmayalım ki maske takmak hayat kurtarır, başka insanların yaşamına zarar vermememizi sağlar. Bundan dolayı maske takalım, yaşamı ve sağlığımızı  riske atmayalım.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...