Maske Takmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Maske Takmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 

Dünyada ilk olarak Çin’in Wuhann kentinde ortaya çıkan korona virüs ( Covid-19)  yaşamı çok zor bir sürece dönüştürmüştür. Şu anda birçok ülkede yayılmış olan ve yayılmaya da devam eden bu virüse karşı tüm dünya insanları  olarak önlem almak zorundayız. 


Bana bir şey olmaz mantığı ile hareket eden ve ne yazık ki maske takmayan insanlar başka insanların da sağlığını tehlikeye atmakta ve başka insanların da vebaline girmektedir. Artık maske takmak günlük yaşamamızın bir parçası haline gelmelidir.  Korona virüs dünyada sıfırlanmadığı sürece maske takmaya devam etmeliyiz ve maske takmanın insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu bilmeliyiz, bilmeyenlere de bunun önemini ısrarla anlatmalıyız. Maske takmanın yanında sosyal mesafeye de dikkat etmeliyiz. Mecbur olmadığımız sürece kalabalık alanlara girmemeliyiz, sosyal mesafemizi korumalıyız ve bilinçli insanlar olmalıyız.  Bu dönemde ev ziyaretlerine gitmemeliyiz. İnsanlar ile iletişimimizi telefon üzerinden, internet üzerinden sağlamalıyız. Her gün aynı maskeyi takmamalıyız. Her gün aynı maskeyi takmak enfeksiyon kapmamıza neden olabilir. Bunun için temiz maske kullanmaya özen göstermeliyiz. Bu virüsün  ne zaman sona ereceği bilinmediği için her an hazır durumda olmalıyız ve kontrolü asla elden bırakmamalıyız.

 

Unutmayalım ki maske takmak hayat kurtarır, başka insanların yaşamına zarar vermememizi sağlar.  Maske takarak hem kendimizi korumuş oluruz hem de başka insanların vebaline girmemiş oluruz. Bundan dolayı maske takalım, yaşamı ve sağlığımızı  riske atmayalım. Bu virüs bittiğinde bile insan hemen maskeyi çıkarmamalıdır. Çünkü gelecekte yeni virüsler ortaya çıkabilir ve daha farklı salgınlar ortaya çıkabilir. İşte tüm bunlardan dolayı maske, mesafe ve hijyen kuralına dikkat edelim.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme