“Mutluluğu Tatmanın Tek Çaresi, Onu Paylaşmaktır.” Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 “Mutluluğu Tatmanın Tek Çaresi, Onu Paylaşmaktır.” Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Mutlu olmak, yarınlara umutla bakmak isteriz hep. Mutlu olmanın yolu ise bunu başka insanlarla paylaşmaktan geçer. Mutluluğu tatmanın tek çaresi onu paylaşmaktır. Mutlu anlarımızı, güzel anılarımızı  sevdiklerimizle paylaşarak onları da mutlu etmiş oluruz. Bizi seven, sayan insanlar mutlu anlarımızda yanımızda olan kimselerdir. Mutluluk tek başına yaşanılacak bir duygu değildir.


 Mutluluğu mutluluk yapan asıl şey onu bir başkaları ile paylaşabilmek ve yaşayabilmektir. Örneğin; girdiğimiz bir sınavda yüksek puan aldığımızı düşünelim. İstediğimiz bölüme gitmek ve istediğimizi mesleği yapmak bizi çok mutlu eder. Bu mutluluğu aile bireylerimizle, arkadaşlarımızla, akrabalarımızla paylaştığımız zaman onları da mutluluğumuza dahil etmiş oluruz. Ya da başka bir örnek verelim: Yeni evlenen gelin ve damat düğününde ailesi olunca mutlu olur.  Gelin ve damat mutluluğunu sevdikleri ile paylaşarak daha da mutlu olur ve  yaşam da daha anlam kazanır.


 Nadiren de olsa  mutluluğunu paylaşmayan insanlarda olabilir. Onlara da saygı duymalıyız. Mutluluğunu sevdikleri ile paylaşan insanların içi içine sığmaz. Onlar çok mutlu ve kıpır kıpır olurlar. Çünkü paylaşarak sevginin ve mutluluğun daha çok artacağına inanır böyle kimseler. Mutlu olduğumuz  başka şeyler de olabilir. Mesela en sevdiğimiz tatlıyı tek başımıza yemeyiz. Çünkü o tatlının tadı sevdiklerimiz de yanımızda olunca daha bir lezzetli olur. Yediğimiz yiyeceklerin bile tadı onu paylaşınca daha güzel olur.

 

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme