“Dünyanın Her Yanında Öğretmenler İnsan Topluluğunun En Fedakâr Ve En Değerli Varlığıdır.” Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

 “Dünyanın Her Yanında Öğretmenler İnsan Topluluğunun En Fedakâr Ve En Değerli Varlığıdır.” Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


İnsana, insanlığa verdiği büyük hizmetler ile büyük fedakarlıklar gösteren öğretmenlerimiz, elleri öpülesi, saygıdeğer kimselerdir. Öğretmen olmak, insan yetiştirmek  öyle kolay bir iş değildir. Hele ki o insana şekil vermek, onu doğruya, güzele yönlendirmek, iyi insan etmek zahmetli ve emek isteyen bir süreçtir. Bu emeği de gösteren kimseler ise elleri öpülesi, değerleri  asla azalmayan öğretmenlerimizdir.


 Öğretmenler kendini tüketen, öğrencilerim başarılı olsun, güzel ahlaklı olsun diye çalışıp çırpınan ve bunun için sabırla yoluna devam eden güzel insanlardır. Dünyanın her yanında öğretmenlik mesleğine ve öğretmene çok değer verilmiştir. Sadece bir iki öğrenci ile değil çok sayıda öğrenci ile ilgilenen, onların sorunlarını dinleyen ve onları koşulsuz seven öğretmenler zor ve kutsal bir iş yapmaktadırlar aynı zamanda. Aileler de öğretmenlerin değerini çok iyi bilirler. Bunun için de şunu derler:  “ Bizler  iki çocuk ile üç  çocuk ile uğraşamıyoruz ama öğretmenler o kadar çocukla  nasıl ilgileniyor, nasıl sabırla işini yapıyor “. diye bahsederler hep. Gerçekten de öyledir. Öğrenciler yeri gelir bağırır, çağırır. Sınıf karmaşa ve gürültü içinde olur.
Onca zorluğa rağmen öğretmenler bunu sabırla beklemeye ve öğrencileri ile ilgilenmeye, onları geleceğe hazırlamaya devam eder. Çünkü öğretmenlik gönül işidir, sevgi işidir ve tabi ki sebat işidir. İşte öğretmenlerimizin bunca emeğine karşılık onların değeri bilinmeli ve onlara hak edilen sevgi verilmeli, hak edilen saygı gösterilmelidir. Buradan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlar hepsinin ellerinden öperim.

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme