Kar Yağdığında Oynadığınız Oyunlar Hakkında Sınıf Arkadaşlarınızla Konuşunuz.

 Kar Yağdığında Oynadığınız Oyunlar Hakkında Sınıf Arkadaşlarınızla Konuşunuz.


Kar yağdığı zaman çocukların en büyük amacı hemen dışarı çıkmaktır. Kar demek çocuklar için mutluluk demek, yeni maceralara atılmak demektir. Çocukların arkadaşları ile bir araya gelmeleri, sevinçlerini paylaşmaları demektir. Kar çocuklara eğlence getirir, mutluluk verir. Kar yağdığında oynanan oyunlar şunlardır: Kahvaltı bile yapmadan heyecanla dışarıya çıkmak isterler çocuklar. İlk işleri yağan karın üzerine boylu boyunca uzanmaktır. Karda izim çıkmış deyip bakarlar ve bundan büyük keyif alırlar. 

Daha sonra ise arkadaşları ile bir araya gelerek bir kar topu savaşı başlar ama bu savaş öyle kötü savaşlara benzemez. Burada mutluluk vardır, acı yoktur. Kar topu savaşına giren çocuklar elleri donana kadar, burunları akana kadar kar topu oynarlar. Kar topu oynadıktan hemen sonra evlerinin önüne kocaman bir kardan adam yaparlar. Evden getirdikleri zeytini, kömürü, havucu o anda evde ne varsa onu getirip kardan adamlarını tamamlarlar. Kardan adamları ile fotoğraf çekilip güzel bir an geçirmiş olurlar. Kardan büyük toplar oluşturulur ve ve o toplar çocukların değerli hazinesi gibi olurlar ve çocuklar çok mutlu olurlar.


Babalar, dedeler çocuklar ile ilgili güzel bir kızak keyfi yaparlar. Yokuştan aşağı kayan çocuklar bu anın tadını hayatları boyunca unutamazlar. Ağaçların üzerindeki kar sallayarak üzerlerine dökerek bundan da büyük zevk alırlar ve daha birçok güzel oyunlar oynarlar.

 

 

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme