Yüz Yüze Eğitim Daha Faydalıdır Konulu Münazara Örneği

 Yüz Yüze Eğitim Daha Faydalıdır Konulu Münazara Örneği

 


Eğitim insanları geliştirir  ve onların   daha iyi bir insan olması yönünde kişiye çok sayıda katkı sağlar. Eğitimin uzaktan mı yoksa yüz yüze mi eğitim olması gerektiği konusu da yıllardır tartışılmaktadır. Eğitimin her türlüsü çocuklar için elbette faydalıdır ama çocuklar için en etkili eğitim yüz yüze yapılan eğitimdir. Çocukların gençlerin ruh sağlığı için, mutlu olmaları için, sosyalleşmeleri için hiç kuşkusuz ki yüz yüze eğitim uzaktan eğitimden her zaman daha etkili sonuçlar vermiştir.


Mesela şöyle düşünelim: Uzaktan eğitimde çocuk  her konuyu öğrenebilir, zamandan, mekandan tasarruf sağlar ve amaçladığı bilgilere de ulaşır .Buraya kadar her şey iyi  fakat çocuk için bunlar yeterli olan bir şey değildir. Çocuklar,  gençler  hatta yetişkinler bile yüz yüze eğitimle daha mutlu olur ve işler daha  bir gayret ve azimle yapılmış olur.  Duyguların paylaşılması, aynı ortamda bulunmanın kişiye verdiği mutluluk ve sosyalleşme sevinci  vb insanları  daha mutlu eder. Yüz yüze eğitimde çocuk sınıf arkadaşları ile iletişim içinde olur. Onlarla oynar, güler,  sarılır ve daha birçok güzel etkinlikler yapılır.


 Çocuğun akranları ile kurduğu bu etkileşim onun benlik algısının gelişimine , özgüven gelişimine  katkı sağlar. Öğretmenin çocukla, çocuğun öğretmeni ile, öğretmenlerin kendi meslektaşları ile bile yüz yüze iletişim kurması onların ruhsal anlamda daha mutlu olmalarını sağlar ve kişi sosyal anlamda bir doyum sağlamış olur. Yüz yüze eğitimde insan olduğumuzu hissederiz ve robotlaşmaktan kurtuluruz. Yüz yüze eğitimin daha çok sayıda güzel ve etkili sonuçları vardır. Bunun için yüz yüze eğitim her zaman daha etkili sonuçlar verir.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme