Anne Yüreği İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Anne Yüreği  İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Anneler;  bir toplumun geleceğini belirleyen, geleceğimiz için sağlıklı ve başarılı nesiller yetiştiren, çocukları için her türlü zorluğa tahammül edebilen ve çocuklarını koşulsuz seven değerli insanlardır. Çocuklarına karşı yüreği her zaman sevgi ile dolu olan, onların en ufak hatasında da en büyük hatasında da anne olduğunu kanıtlayan ve onları affedebilen, kırılsa bile bunu belli etmemeye çalışan, çocuğum her ne olursa olsun benim yüzümden üzülmesin diyen tek canlı türüdür  onlar Gerçekten ana yüreği bir başka atar çocuğu için. Hep deriz ya  yemez yedirir, giymez giydirir, yeri gelir sabahlara kadar uyumaz. Sanki bu söz klasik bir sözmüş gibi olur ama onların yaptığı bu fedakarlıkları, onların çektiği onca eziyeti acaba hangimiz yapabiliriz.


 Düşünsenize  Anadolu’da yaşayan, çocukları için her türlü zorluğa katlanan, sekiz dokuz çocuk büyütmüş anneleri. Geçim sıkıntısı çeken, ben yemeyim de çocuğumun önce karnı doysun , ben zaten büyüdüm onun büyümeye ve gelişmeye ihtiyacı var o yesin, o içsin diyen kıymetli kişiler canımızdan bile çok sevdiğimiz, annelerimizdir. Kolay değildir anne olmak, kolay değildir kendi dünyaya getirmediği halde bir çocuğa yürekten annelik yapmak ve  kendi canından , kanından olmadığı halde anneliğe gönül vermiş, içinde insanlık ölmemiş, elleri öpülesi analar olmak. Sabır işidir annelik, yürek işidir, şefkat  ve merhameti ile çocuklarına hizmet etmektir annelik.


 Yeri geldiğinde her acıya katlanmak,  çocuklarının peşinde pervane olmak ve onlar için canını gözü kırpmadan verebilmektir annelik. Çocuklarını dünyaya getirmiş ve onları büyütmüş, sağlıklı, eğitimli ve güzel ahlakı yetiştirmiş, topluma kazandırmış olan doğuran ya da doğurmadan gönüllü annelik yapan tüm değerli annelerin günü kutlu olsun. İyi ki varsınız,  hep siz var olun. Biz sizin yüreğinizdeyiz bunu biliyoruz ama sizler bizim her zaman yüreğimizdesiniz ve olmaya da devam edeceksiniz. Hayatını kaybeden annelerimizin kabri de nurla dolsun, yerleri cennet bahçelerinin en güzel köşeleri olsun.


0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme