İleride Olmak İstediğiniz Meslek ve Sebepleri İle İlgili Bir Kompozisyon Yazınız.

 İleride Olmak İstediğiniz Meslek ve Sebepleri  İle İlgili Bir Kompozisyon Yazınız.Her bireyin geleceğine dair hayalleri ve amaçları vardır. Her insan kendi sevdiği işi yaparsa bu hem toplumlar için hem de ülkeler için büyük fayda sağlar. Bir de herkes yatkın olduğu ve sevdiği işi yapınca o işin tadına doyum olmaz. Benim ileride olmak istediğim meslek kütüphanecidir. Kütüphanede çalışan bir memur olarak hayatıma devam isterim. Kütüphaneci olmak isteyişim sebepleri ise şunlardır: Her gün orada gelen öğrenciler ile vakit geçireceğim  için çok mutlu olurdum.

Genç ve öğrenmeye meraklı, zeki çocuklar için elimden gelen her türlü işi yapmaya çalışırdım. Onların araştırdığı, bulmak istediği kitaplar konusunda onlara yardımcı olmak isterim. Ben de oradaki kitapları okuyarak hem kendi genel kültürüme katkı sağlamış olurum, hem çevremi de öğrendiğim bilgiler ile aydınlatmaya çalışırdım. Bana bir kitap hakkında soru sorulduğu zaman o kitap hakkında öğrendiklerimizi çevreme en iyi şekilde anlatmaya çalışırım.

 Kütüphaneci olmayı çok seviyorum çünkü akşama kadar kitaplarla iç içe olacağım. Kütüphanemize yeni gelen kitapların kokusunu tıpkı fırından yeni çıkmış ekmekler gibi koklayacağım ve her bir sayfasını özenle açıp okuyacağım. Kitapları raflara yerleştirmeyi de çok seviyorum. Her konu hakkında bilgi sahibi olamam ama en azından ilgimi çeken baka kitaplarda okuyarak kendimi geliştirirdim. Bu sayede hem mutlu olur hem de bilgi sahibi olurdum. Hayata daha emin adımlarla yol almak için, daha çok merak eder ve daha çok kitap okurdum. Bunun için de mesleğim bana bu fırsatı en iyi şekilde sağlardı. İşte tüm bunlardan dolayı kütüphaneci olmak isterdim.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme