Kitapların Dünyasında Yaşamak Konulu Bilgilendirici Bir Metin

 Kitapların Dünyasında Yaşamak Konulu Bilgilendirici Bir MetinGerçek Mutluluk Kitaplar

Kitaplar hayat demektir, kitaplar hayatın bize sunacağı yeni umutlar, yeni hayaller demektir. Kitapların dünyasında yaşamak, o dünyanın içinde kendini oradaki kahramanlardan birinin yerine koymak, o kahramanın yaşadığı acıları gerçekten yaşıyormuş  gibi kalbinde hissetmek, mutlulukları, hayal kırıklıklarını sanki sen de yaşıyormuşsun gibi empati kurabilmek kitapların dünyasında yaşamak demektir. Kitaplar insanın en mutlu anlarında da en sıkıntılı anlarında da kişiye dost olan, kişinin mutluluğunu paylaşan, kişiye dertlerini unutturan gerçek arkadaştırlar. Onlar ruhun gıdası, kalbin ferahlatıcısıdır. 

 Okuyarak mutlu olur insan. Çünkü okuduğu zaman oradaki kahramanlarla konuşur gibi olur. Yeri geldiği zaman da kitabın yazarı ile konuşur gibi olur, kitap hakkında eleştirilerini yazar ile paylaşır gibi hisseder kişi kendini. Düşünsenize dünya edebiyatının yazarları olan Tolstoy ile , Dostoyevski ile konuştuğunuzu, kitaplar hakkında konuşmalar yaptığınızı. Bu büyük yazarların kitaplarını okuduğunuz zaman onlarla da konuşmuş gibi olursunuz zaten. Kitapların dünyasında yaşamak farklı bir alemde yaşamak gibidir aynı zamanda. Olağanüstü şeylere şahit olmak, okuduğun her sayfanın kokusunu içine çeke çeke koklamak  ve ona bağlanmaktır kitapların dünyasında yaşamak.

 Hayata farklı pencerelerden bakabilmeyi öğretir kitaplar. Kendimizi başka kimselerin yerine koymak, farklı bakış açılarına saygılı olmayı öğrenmek kitaplar sayesinde olur. Onun içindir ki dünyanın en güzel şeyi okumak, kitapların dünyasında yaşamaktır bence.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme