“Bir Başkasının Ağzından Ne Denli İyi Olduğunu Duymayı Beklemek Çıkmaz Sokağa Girip Çıkışı Aramaya Benzer” Sözü İle İlgili Kompozisyon

 “Bir Başkasının Ağzından Ne Denli İyi Olduğunu Duymayı Beklemek Çıkmaz Sokağa Girip Çıkışı Aramaya Benzer.” Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.



Hayat öyle zorlu yolların olduğu bir süreçtir ki sürekli bir iniş çıkış halinde yaşarız onu. Bazı günler iyi günlerimiz olur, bazı günler kötü günlerimiz. İyisi ile kötüsü ile bir bütündür hayat. Önemli olan bu hayat macerasında önümüze çıkan engelleri aşmaya çalışmak ve kendimize tüm gücümüzle inanmaktır. Her şeyin başlangıcıdır aslında kendine güvenmek, kendi başarına inanmak ve dışarıya kulak asmadan azimle yoluna devam edebilmek. 

İnsan bir başkasının ağzından ne denli iyi olduğunu duymayı beklerse bu durum  çıkmaz sokağa girip çıkışı aramaya benzer der Michael Pitt. Çıkmaz sokağa girilince çıkılacak yolu beklemenin bir anlamı yoktur ki çünkü zaten  kaybolmuşsundur o çıkmaz sokak içinde. İşte bu söz de anlatılmak istenen de şudur: Kişi başkalarından övgü beklememelidir, başkasının kendisinin başarılı olacağına inanmasını beklememelidir. Kişi kendi kendine inanmalı, kendine güvenmeli ve birilerine gerek kalmadan kendine olan özgüvenini ve özsaygısını koruyarak başaracağına inanmalıdır. Yani ilk olarak biz kendimize inanmalıyız. Biz kendimizi sevmeliyiz ki başkasının bize akıl vermesine gerek kalmasın. Ya da başkaları  bizi kendi düşünceleri doğrultusunda eğitmeye çalışmasın. Biz kendi baş mimarımız olalım ve onun için de önce kendi içimizdeki gizil güce inanalım ve sonra da çalışmaya başlayalım.




 Böylece başarı bizimle olur ve kimseden kendimizin başarılı olduğunu duymamıza gerek kalmaz. Çünkü biz başarıyı kendi gözümüzde, kendi kalbimizde ve kendi inancımızda yakalamışızdır zaten. Yeter ki önce kendimize inanalım, kendimize güvenelim. Bırakın başkaları bizim için başarısız desin, ya da çok başarılı, mükemmel desin. Bunlara kulak asmamak gerekir. Kişi kendine kulak vermelidir, kendi içindeki inanca olan tutkusunu hayat boyu devam ettirmelidir.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme