Sağlıklı Olmak İçin Neler Yapıyorsunuz? Açıklayınız.

 Sağlıklı Olmak İçin Neler Yapıyorsunuz? Açıklayınız.

 

İnsan için dünyada en değerli olan şey sağlıktır. Sağlığın olmadığı zaman aldığın nefes bile sana haram olur ve acı çekersin. Oysa sağlık olduğu zaman  her güçlük aşılmaya çalışılır. Yeter ki sağlık yerinde olsun. Sağlıklı olmak için şunları yapıyorum. Hepinizin de bildiği gibi sağlıklı bir bedene ve ruha sahip olmak için ilk olarak yeterli bir uyku gerekir.

 

Onun için birey çok geç saatlerde yatmamalıdır. En geç saat akşam on birde yatıyorum ve sabah yedi buçuk, sekiz gibi kalkıyorum. Uykumu güzel bir şekilde aldıktan sonra evden çıkmadan mutlaka kahvaltımı yapmaya çalışıyorum. Kahvaltıda peynir, yumurta, yeşillik, zeytin, ceviz, badem gibi sağlıklı  yiyeceklerden tüketmeye çalışıyorum. Sıcak bir çay bir de yanında birkaç dilim ekmek olursa harika bir kahvaltı sofrası oluyor benim için. Yediklerim sayesinde gün içinde daha dinç oluyorum ve daha sağlıklı oluyorum. İşten kalan günlerde egzersiz yapmaya çalışıyorum. Haftanın dört günde dışarıda yarım saat yürümeyi alışkanlık haline getirdim ve bunu yapmaya çalışıyorum. Yeterli ve dengeli besleniyorum.

 

 Aşırı yağlı, aşırı tuzlu gıdalardan uzak duruyorum ve hazır yiyecekleri evime sokmamaya çalışıyorum. Elimden geldiğince doğal olan gıdalar yemeye çalışıyorum ve paketli ürünlerden uzak duruyorum. Düzenli spor yapıyorum ve spor sayesinde hem bedenimi koruyorum hem de ruhuma spor yapmak çok iyi geliyor ve daha zinde oluyor, daha mutlu oluyorum.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme