İçinde Ateş, Kamp, Kurt, Dağ Kelimeleri Geçen Kısa Bir Hikaye

 

İçinde Ateş,  Kamp, Kurt, Dağ Kelimeleri Geçen Kısa Bir Hikaye


Okulların bitmesine çok az bir süre kalmıştı. Yazılılarımız bitmiş, yazılı sonuçlarımız açıklanmış ve rahat bir nefes almıştım. Tüm derslerim gayet de güzeldi çok şükür. İyi bir çalışmanın sonucunda notlarım da iyiydi. Artık yaz tatiline girecektik. Tatile girmeden önce öğretmenimiz bizim için kamp düzenlediğini söyledi ve bulunduğumuz şehir olan İstanbul’da bir ormanda kamp yapacaktık. Herkes hazırlandı ve üzerine düşen sorumlulukları yerine getirdi ve yolculuk vakti geldi. Seyahat otobüsümüz de  gelmişti. Sıra ile otobüse bindik ve kamp alanına vardık. Öğretmenimiz ile çadırı kurduk ve hava kararmak üzereydi hemen ateşi de yaktık.


 Bu arada  etler de mangalda  diğer öğretmenler tarafından pişiriliyordu. Hava serin ve mis gibiydi. Açlıktan karnımız guruldamaya başlamıştı. Gün boyunca top oynamış,  ip atlamıştık. Getirdiğimiz çekirdek, cip ve içecekleri bir güzel mideye indirmiştik ama bunlar bizi tatmin etmemişti. Çünkü yemek istiyorduk artık ve o da oldu. Öğretmenlerimiz köftelerin, tavukların ve sucukların piştiğini söyledi. Hep birlikte yere evden getirdiğimiz küçük halıları serdik ve sofrayı bir güzel kurduk. Yemeklerimizi yemeye başladık ki yakınlardan  bir kurt sesi geldi. Kurt uluyordu ve hepimiz çok korkmuştuk. Öğretmenimiz korktunuz mu çocuklar dedi. Hepimiz evet diyerek bağırdık. 


Öğretmen gülmeye başladı ve kurt sesini sınıfımızın en yaramazı olan Şamil'in çıkardığını söyledi. Şamil bir ağacın arkasından çıktı ve hepimiz kahkaha attık. Daha sonra yemekler yendi, içecekler içildi ve sonra yürüyüşe çıktık. Öğretmenimiz dağlık kesimlere fazla gitmememiz gerektiğini ve gruptan ayrılmamamız gerektiğini söyledi ve biz de öyle yaptık. Bir gün çadırda kaldık ve sabah olunca  da otobüsümüzle evlerimize bırakıldık. Harika bir kamp olmuştu. Hem eğlenmiş, hem korkmuştuk ama hepsine değmişti. İyi ki arkadaşlarımla, öğretmenlerimle güzel bir gün geçirmiştim. Bu anımızı hayatım boyunca unutmayacaktım.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme