Kuzey Rüzgarının Şarkısı Kitabında Geçen Özlü Sözler

 

Kuzey Rüzgarının Şarkısı Kitabında Geçen Özlü Sözler


Diamond  ailesi ile eski bir evde fakir yaşam sürmektedirler. Bir gece, duvardaki bir çatlaktan ses gelir ve o ses Diamond ile konuşmaya başlar ve böylece gizem dolu dünyanın kapıları açılır. Diamond Kuzey Rüzgarı ile tanışır. Bu rüzgarın en önemli özelliği ile bir şeyi ya çok küçültür ya da çok büyültür. Kuzey rüzgarı sert bir konuşma üslubuna sahiptir ama Diamond’u çok sever ve onunla iyi bir arkadaş olur. Onun kendisiyle uçmasına izin verir ve birlikte şehrin karanlık sokaklarına doğru gerçek ötesi, büyülü bir yolculuğa çıkarlar.


Diamond, bu yolculukta ancak bir çocuk tarafından görülebilecek güzellikte manzaralarla karşılaşır. Bu onun için aynı zamanda bir ‘keşif’ yolculuğudur. Birlikte yaşadıkları maceralar, hayatın zorlukları karşısında sevginin pırıldayan yüzünü de ortaya çıkaracaktır. Kitabı okurken hayallere dalacaksınız ve kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.


Kuzey Rüzgarının Şarkısı adlı kitapta geçen özlü sözler şunlardır:


"Ah! Sevgili Kuzey Rüzgarı, lütfen bunun bir rüya olmadığını söyle." "Rüya olup olmamasının ne önemi var? Yaşadığımızı sandığımız bu hayatın da bir rüya olmadığını söyleyebilir misin?"

“İyi insanlar iyi şeyler görür, kötü insanlar da kötü şeyler görür onun içinde büyüyen kendi şekline dönüşen şey buydu.”

“Cesur olmaya çalışmak,  aslında cesur olmaktır. Korkan biri , cesur olmak için çabalıyorsa , doğuştan korkusuz bir mizaçta yaratılmış birinden daha cesur demektir.”

“İyiliğin özü de adalettir.”

"Söyleyecek iyi bir şeyin olmadığında hiç konuşmamak daha iyidir."

“Bir insan için dürüst ve erdemli olmak, zengin olmaktan daha önemlidir.”

“Birbirimize ruhlarımızda tutunursak dış görünüşümüz nasıl olursa olsun birbirimizi kalplerimizden tanıyabiliriz.”

“Hayatta güzel şeyleri gören insanlar, güzel düşüncelere sahip olurlar. Güzel düşünen insanlar da güzel rüyalar görürler. Ve güzel rüyalar görenler, hayatlarından lezzet alırlar.”

“Anne babanın çocuğuna övgüsü zarar vermez bilakis iyileştirir, rahatlatır ve güzelleştirir.”

Hayat her şeye rağmen çok güzel ve sırada ne olduğunu görmek için bile yaşamaya değer. Hiçbir durum sonsuza dek sürmez geceden sonra gündüz gelir kıştan sonra bahar.”


“Kendi kendimize yönelttiğimiz övgüler bizi zehirler.”

“Umutsuzluk yaratıcıya yeteri kadar güvenmemekten kaynaklanır.”

“Yoksulluk, bir insanı değersiz yapmaz. Hatta bazen fakirken, zengin olduğu zamanki halinden daha değerli olabilir.”

"Mutlu olmak için başkalarını mutlu etmek gerekir. Duygular yönetilebilir. Üzüntülü zamanlarda mutlu olmanın en kolay yolu, başkalarının yaralarını sarmak ve bazen de çocuksu oyunlara tutunmaktır."

"Zengin ve şatafatlı bir hayata alıştıktan sonra fakir düşmek, hep fakir olmaktan daha zordur."

“Herkese aynı şekilde davranılmaz. Herkes aynı şeye hazır olmayabilir.

“Zenginlerin omuzlarında, mutlu olmalarını zorlaştıran çok ağır bir yükleri vardı; zenginliklerini sürdürmek.”

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme